Bitcoin güne yeni bir yükselişle başladı. 10.491 doları gören BTC, ardından gelen sert satışlarla 10.080 dolara kadar geriledi. Ancak bazı analistler son 6 ayın en yüksek seviyesini gören Bitcoin için bir sonraki direnç seviyelerine göz atıyorlar ve BTC’nin henüz daha ilerleyeceği görüşünü savunuyorlar.

Bitcoin son 6 ayın en yükseğini gördü

Saatlik grafikte kısa vadeli bir dönüşü işaret edebilecek yükselen bir kama oluşturuyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, yükseliş trendi güçlendikçe, daha uzun vadeli modeller yükseliş göstermekte.

Bu yıl şu ana kadar Bitcoin, dün CNBC’nin Fast Money programında uzmanların dikkatini çektiği gibi % 45 gibi etkileyici bir yükseliş yaptı.

Analistler bir sonraki direnç seviyelerini takip ediyorlar ve Josh Rager aylık grafikte 10.750 dolar civarında bir seviyeyi işaret ediyor.

Yatay grafik kümelerinin benzer bir direnç gösteren günlük grafikte daha net görülebileceğini de sözlerine ekledi. BTC ilk önce başlangıç ​​direnç seviyelerini geçebilirse, 12 bin dolar da bir hedef, oradan geçen yılın en yüksek seviyesi olan 13,800 dolara dönmesini engelleyen çok az şey var.

Diğer analistler, günlük zaman dilimindeki yüksek mum sayısı kritik seviyelere ulaştığında dikkatli olmaya başlıyor.

Önceden ortaya çıkan yükseliş ve makul düzeltmelerin olmaması göz önüne alındığında, uzun pozisyonlara, IMO’ya karşı dikkatli olmak akıllıca olacaktır.

https://twitter.com/CryptoHamsterIO/status/1227848455705358336?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1227848455705358336

Kripto pazarlarında son durum

Bitcoin, altcoin’lerin bazılarıyla karşılaştırıldığında yavaş ve istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. Toplam piyasa değeri 300 milyar doları aşmıştı. Ancak Avrupa seansında gelen satışlarla sermaye değeri, 292 milyar dolara çekildi.

Ethereum, 270 dolar direnç seviyesine ulaştı ve yüzde 12’lik büyük bir artış gördü. Şu an ise 264 dolar seviyelerine çekildi. Ripple’ın XRP tokeni geçen yıl Mayıs ayından bu yana% 16’lık bir yükseliş ile 0.33 dolar değerini gördü. Şimdi ise son düşüşlerde 30 sentin üzerinde kalmayı başarıyor. Litecoin 85 doların biraz altını gördükten sonra 80 dolar seviyesine çekildi.

Altcoin dirilişi, geçen yıl Temmuz ayının başından bu yana Bitcoin hâkimiyetini en düşük seviyeye indirdi. Tradingview.com’a göre şu anda çoğunluğu Ethereum tarafından tüketilen BTC Pazar payı % 63’ün biraz üzerinde bulunuyor.

kaynak: bitcoinist

EngineeringRobo’nun 7 farklı stratejisi ve farklı zaman grafiklerinde ortaya koyduğu başarılı sinyalleri ile Bitcoin ve altcoin pazarını yakından takip edebilirsiniz. EngineeringRobo’yu bir hafta boyunca ücretsiz denemek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.