engineeringrobo
engineeringrobo

EngineeringRobo Sinyallerini Bitcoin ve altcoin ticaretinde nasıl kullanmalı?

Bildiğiniz gibi EngineeringRobo 7 farklı işlem stratejisiyle başarı oranı oldukça yüksek işlemlere işaret ediyor. Henüz Robo ile tanışmadıysanız 1 haftalık deneme süresi talep ederek alım-satım tavsiyesi olarak çalışan robo danışmanların başarısını kendiniz de tecrübe edebilirsiniz.

Peki, EngineeringRobo stratejileriyle kârlı işlem oranınızı nasıl artırabilirsiniz? Herkesin trade anlayışı, işlem disiplini ve risk algısı farklılık gösterir. Robo stratejileri de farklı zaman grafiklerinde daha verimli çalışabilen formüllere sahiptir. Bu özelliği sayesinde her türden trader’a hitap eder. Robo stratejileri için tavsiye edilen zaman grafiklerini tablodan inceleyebilirsiniz.

Size uygun olan zaman grafiğini belirleyin

İlk adım olarak sıklıkla trade yaptığınız zaman grafiğinde kullanılması tavsiye edilen EngineeringRobo sinyallerine yoğunlaşabilirsiniz. Örneğin, Robo sinyallerinden Moon-Hell ve Bear-Bull göstergeleri, haftalık zaman grafiklerinde trend yönünü tespit etmeniz için en büyük yardımcınız olabilir. Böylelikle uzun vadeli yatırımlarınıza bu robotlarla yön verebilirsiniz. Bunun yanında günlük, 3 günlük ve haftalık grafiklerde trend dönüşlerini işaret eden Engineering Cloud’da son derece faydalı bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

EngineeringRobo geliştiricisi Crypto Engineering, Bitcoin ve altcoin ticaretinde en düşük zaman grafiği olarak günlük grafiklerin kullanılmasını öneriyor. Ancak bu, Robo’nun 3 saatlik grafiklerde başarısız olduğu anlamına gelmiyor. Trade yapmak, sıkı takip isteyen, başlı başına bir iş olarak görülmesi gereken bir faaliyettir. Bu yüzden 3 saatlik grafiklerle çalışmak, yoğun bir mesai harcamak anlamına gelir. İş hayatının yoğunluğunda 3 saatlik sinyalleri takip etmek ise son derece yorucu olabilir. Takip edecek vaktiniz varsa Engineering robotları ile 3 saatlik grafiklerdeki kârlı işlemleri de yakalayabilirsiniz.

Günlük grafiklerde ortaya çıkan sinyallerin takibi daha kolaydır ve değerlendirmek için daha geniş bir zaman aralığına sahip olursunuz. Konusu açılmışken borsalarda alım satım yapan kişilerin, Engineering robotlarını haftalık grafiklerde değerlendirmeleri tavsiye edilir.

EngineeringRobo ’nun her sinyaliyle işlem yapılmalı mıdır?

Elbette ki dünya üzerinde yüzde yüz başarı sağlayan bir trading sistemi yoktur. Ancak disiplinli ve sabırlı bir şekilde kârlı işlem oranınızı arttırmanız mümkündür. Robo sinyalleri, genel olarak indikatör ve osilatörler kullanılan formüllerle oluşturulur. Böylece başkaca bir indikatör kullanmanıza gerek kalmaz. Ancak bu stratejiyi çeşitli ortalamalar, destek-direnç çizgileri ve desenlerle desteklemeniz daha kararlı işlemler açmanızı sağlayabilir.

EngineeringRobo kullanan trader paylaşımlarında da görebileceğiniz üzere robo sinyalleri mutlaka bir trend çizgisi ya da destek-direnç çizgileriyle değerlendirilir. Bu eğilimleri oluşturmak ise son derece basittir. Birkaç deneme sonrası, kolaylıkla bir yükselen ya da düşen trendi görebilirsiniz. Ayrıca günlük, haftalık ya da çalıştığınız kripto varlığa göre aylık grafiklerde fiyatın sıklıkla sektiği ya da kırmakta zorlandığı alanları destek-direnç çizgileriyle belirleyebilirsiniz.

Destek direnç belirlemenin diğer bir yolu da Fibonacci düzeltme seviyelerini kullanmak. Örneğin, bir kripto varlığın haftalık zaman grafiğini açıp zirve fiyatı ile dip fiyatı arasında çekilebilecek bir Fibo ile finansal varlığın tepki verdiği fiyat seviyelerini tespit edebilirsiniz. Finansal varlıklar, çoğunlukla Fib 0,236 – 0,318 – 0,618 ve 0,786 değerlerinde tepki verirler. Bu seviyeleri yatay çizgiyle belirlendikten sonra sık takip edilen daha düşük zaman grafiklerinde rahatlıkla destek-direnç seviyeleri olarak kullanılabilir. Trade konusunda tecrübeliyseniz bunları zaten yapıyorsunuzdur. Şimdi sıra asıl meseleye geliyor! fiyat o destek-direnç noktasını kırar mı?

Bu sorunun cevabı olabilecek ikinci adım ise robo alım-satım (Buy-Sell 1-2-3) tavsiyelerini bu ortalamalar ve destek-direnç çizgileriyle beraber kullanmaktır. Robo size fiyat hareketinin yönü hakkında tavsiye niteliğinde – 7/24- sinyaller üretir. Bu sinyaller ise araştırdığınızda görebilirsiniz ki başarı ortalamanızı artıran faktörlerdir.

EngineeringRobo ile adım adım başarıya…

Özetleyecek olursak EngineeringRobo sinyallerini aşağıda maddeler haline getirdiğimiz adımlarda değerlendirirseniz, kripto varlık ve diğer geleneksel varlık ticaretinde düzenli bir gelir elde etme şansınızı yükseltebilirsiniz.

  • Çalışacağınız zaman grafiğini belirlemek ve düzenli olarak takip edebileceğiniz kadar kripto varlığa yoğunlaşmak.
  • Seçtiğiniz kripto varlıklar için destek-direnç seviyelerini tespit etmek ve çalışılan grafikte hareketli ortalama değerlerini takip etmek.
  • Kripto varlık fiyatı hareket etmeye başlayıp kritik seviyelere yaklaştığında uygun Engineering Robo sinyaline göre işleme girmek. (alım için buy 1-2-3, super buy, Moon, Bull, Robo Cloud yeşil ve satım için sell 1-2-3, super sell, Moon, Bull, Robo Cloud kırmızı)

Bir hatırlatma yapmak gerekirse herhangi bir mumda Robo sinyali belirdikten sonra işleme girmek için o mum kapanışını beklemek çoğu zaman daha doğru bir karar olacaktır. Mum kapanışından sonra o sinyal sonsuza kadar orada kalır, ancak mum kapanmadan fiyatın aksi yöne hareket etme olasılığından dolayı henüz işlem için uygun ortam oluşmamış şeklinde yorum yapılmalıdır.

Engineering Robo stratejileri oldukça esnek bir strateji yelpazesine sahip. Böylece kişi kendine özgü yatırım stratejisine göre bu sinyalleri kullanabiliyor. Burada anlattığımız ise bu stratejileri kullanma yöntemlerinden sadece biri. Siz de EngineeringRobo sinyalleriyle bakış açınıza göre farklı stratejiler üretebilirsiniz.

Bunlara da dikkat edin

EngineeringRobo kullanarak kârlı işlemler yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Aynı anda 3 ya da 4’ten fazla robot kullanmanız tavsiye edilmez.
  • EngineeringRobo’nun bünyesinde bulunan 7 robottan ayrı olarak 10’a yakın indikatörden de yardım alabilirsiniz.
  • Hangi robotun sizin stratejinize uygun olduğunu test ederek bulabilirsiniz. Sizin için mükemmel olan bir robot başkasının yatırım anlayışına uymayabilir.
  • Tradingview kullanıcı paketinize bağlı olarak EngineeringRobo’nun tüm sinyallerine alarm kurabilirsiniz. Bu ekranda kalma sürenizi kısarak size zaman kazandıracak bir özelliktir.

EngineeringRobo’yu bir hafta ücretsiz deneyin ve farkı görün


___________________________

Kripto Para Analiz, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Analiz, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

___________________________

___________________________

EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.

İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.