Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

  • Ethereum, zorlu direncin üzerine 3.400 $ ‘dan yükseldi ve 4.000 $’ a doğru giden yolun önünü açtı.
  • Sosyal medya, ETH’nin Ağustos ayı başlarında görülen seviyelere yükselmesinden bahsediyor.

Ethereum, Pazartesi günü 3.200 doların üzerinde doğrulanmış bir kırılmanın ardından Salı günü 14 haftanın en yüksek seviyesi olan 3.484 dolara sıçradı. Devasa akıllı sözleşme tokeni, %61.8 Fibonacci direnç seviyesinin sağladığı direncin üzerine çıkarak Ağustos ayının yeni zirvesine giden yolu açtı.

Ethereum, yazım anında belirtilen yüksek seviyelerden yapılan bir düzeltmenin ardından 3.415 dolardan işlem görüyor. 3.400 doların üzerindeki kırılmanın, Ethereum’un 4.000 dolara yükselmesi için ara geçiş seviyesi olduğuna inanılıyor. Ancak, boğaların momentumu tükenmiş görünüyor.

Ethereum, sosyal hacimde yükseliş görüyor

Veri analiz platformu Skew’e göre, ETH geçen hafta en iyi performans gösteren ana varlıktı. Ethereum, Bitcoin’i yendi, piyasa kazançları azaldıkça 3.000 dolara doğru hafif geri çekilme nedeniyle performans gösteriyor.

Bu arada, 3.400 doların üzerindeki artış, en büyük altcoini çevreleyen tartışmaların artmasına neden oldu. Twitter, Telegram ve kripto alt dizinleri gibi platformlarda sosyal hacimdeki artış, bir haftalık sakinliğin ardından yükseliyor.

Santiment verileri, hacmin 4,144’e ulaştığını ve 90 günlük takip eden ortalamada kaydedilen önceki en yüksek 3.892’yi gölgede bıraktığını gösteriyor. Sosyal medya, yatırımcıların bir kripto varlığına olan ilgileri hakkında bir fikir veriyor. Fiyat, artan sosyal hacimle birlikte artma eğilimindedir.

Ethereum Social mentions
Kaynak: Santiment Ethereum sosyal medya bahsetmeleri

ETH inatçı bir direncin üzerinde işlem görüyor; bu nedenle, hafif bir itme ile farkı hızla 3.400 dolara kapatabilir. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, yükseliş görünümüne güvenilirlik katıyor. Gelen bir satın alma sinyali piyasaya daha fazla yatırımcı çekecek ve Ether’i 4.000 dolara kadar uzatılmış seviye için destekleyecektir.

ETH/USD price chart
Kaynak: TradingView ETH/USD günlük grafik

Göreceli Güç Endeksi (RSI), Ether’in henüz aşırı satın alım bölgesinde olmadığını gösteriyor. Nötr pozisyon, boğaların keşfedilecek çok yeri olduğunu gösteriyor. RSI farkı 70’e kapatırken, yükseliş tutuşu sıkılaşarak ETH’yi daha da güçlendirecek.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 3.435 $

Trend: Boğa

Volatilite: Düşük

Direnç: 3.600$

Destek: 3.400$ ve 3.200$

Ethereum (ETH) şu an ne kadar?

Ethereum (ETH)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.