altcoin analiz
2 Nisan Altcoin Analizi: Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic

2 Ocak 2020 Altcoin analizi: ETH, XRP, BCH, LTC

Tether hariç listede Bitcoin’den (BTC) sonra gelen ETH, XRP, BCH ve LTC gibi en büyük altcoin ‘lerin son durumları ve gün içi kritik destek ve direnç seviyelerini tespit etmeye çalıştık.

Ethereum (ETH) analizi

Ethereum (ETH), dünkü 133 dolar zirvesinden düşüşe geçtikten sonra 128,69 dolarda dip gördü. Ardından bir miktar yükselişe geçen en büyük altcoin, 130,36 dolar seviyesindeki 4 saatlik EMA20 seviyesine takıldı. Şu an 129,65 dolar seviyesinde bulunan Ether’in yükseliş hamlesinin baskı altında olduğunu görüyoruz.

altcoin analizi

Ether’in dönüş yaptığı mevcut seviye aynı zaman son dip ve zirve seviyelerine göre hesapladığımız Fibonacci düzeltme seviyelerine göre Fib 0,382’ye denk geliyor. Bu da mevcut akışın devamı halinde düşüşün daha da derinleşebileceği sinyalini veriyor. Eğer Ether, 4 saatlikte EMA20 ve fib 0,382 değerinin kesiştiği 130,29 doları gün içerisinde kıramazsa 128 dolar desteğine doğru hızlı bir gerileme yaşayabilir.

XRP analizi

XRP içinde ETH ile aynı durum mevcut. 0,1950 dolardan dönen altcoin, 0,19 dolar civarında dip gördükten sonra bu düşüşün düzeltmesini 0,1923 dolara kadar sürdürdü. XRP, 0,1925 seviyesindeki 4 saatlik EMA20 değerini geçemeyince aşağı yönlü görünümünü korudu ve şu an 0,1913 seviyesiyle negatif bölgede kalmaya devam ediyor.

19 sent seviyesi günlük destek konumunu korurken günü bu seviyenin üzerine kapatabilecek olan XRP, hacim artışıyla birlikte 0,1925 seviyesindeki direnç noktasını kırmak için bir hamle daha yapabilir.

Bitcoin Cash (BCH) analizi

Dün 200 dolar seviyesinde dip gördükten sonra bugün pozitif bir görünüm sergileyen Bitcoin Cash, şu an 203,40 dolar seviyesinden el değiştiriyor. Mevcut işlem hacimlerinde Bollinger bant aralığında işlem gören BCH, alt bandı destek yaptıktan sonra bugün 4 saatlikte 20 mumluk MA seviyesine doğru hareketini sürdürüyor. Buna göre BCH için günlük direnç fiyatı, 205,95 dolar olarak gözüküyor.

Bu seviye aynı zamanda kısa vadede Fib 0,618 değerine denk geliyor. Aşılması halinde ise sırasıyla; 207 – 209 ve 211 dolarlık hedef noktaları takip edilebilir.

Litecoin (LTC) analizi

Litecoin, dün 42 dolara kadar yükseldikten sonra bugün erken saatlerde 41,13 dolarda dip gördü. Sonrasında yükselişe geçen LTC’nin günlük 41,66 dolar seviyesine kadar yükselebildiğini gördük.

Saatlik görünümdeki destek ve direnç noktalarına daha anlamlı tepkiler veren altcoin, bugünkü yükseliş hareketinde Bollinger orta bandının üzerinde bir saatlik kapanış elde edemeyince yeniden aşağı yönlü bir ivme aldı. Şu an 41,32 dolar seviyesinde el değiştiren kripto paranın ilk durağı, 41,10 dolar seviyesi olabilir. Bu destek noktası aşağı yönlü kırılırsa Litecoin’in dolar karşısında 40 dolar bandına inebilme ihtimali bulunuyor.

İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.