Ethereum Fiyatı 2750 Dolara Ulaştı

Ethereum Madencilerinin Hash Gücünü Yeniden Konumlandırma Kararı, ETH Fiyatını Olumsuz Etkileyebilir

  • Ethereum madencileri, EIP-1559 uygulamasına olan ilgisizliklerini göstermek için bir araya geliyor.
  • Madenciler, bu noktayı kanıtlamak için hash oranlarını 1 Nisan’da 51 saat boyunca ETH’den uzaklaştırmayı planlıyorlar.
  • EIP-1559 sonrası değer kazanması beklenen Ethereum fiyatı, kısa vadede % 15’ten fazla düşebilir.

Ethereum madencilerinin EIP-1559 uygulamasına karşı çıkmayı kesinleştirmişler gibi görünüyor. Bununla birlikte, yöntemleri Ethereum fiyatı için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

 

ETH madencilerinin EIP-1559’a karşı durma çağrısı

Temmuz ayında Londra Hardfork altında konuşlandırılması planlanan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP-1559), en hafif tabirle tartışmalıydı.

EIP-1559’un, blok zincirinin büyümesinde önemli bir engel olan Ethereum ücretlerini çevreleyen tahminleri kaldırdığı söyleniyor. Uygulanırsa, güncelleme işlem ücretlerini temel ücretlere ve ekstralara böler. Buradaki önemli nokta, ‘kullanılmış ücretlerin’ yakılacağı ve bu da Ether’in deflasyonist hale geleceğini bize gösteriyor.

Yatırımcıların bakış açısından, önerilen değişiklikler blok zincirinin elden geçirilmesine yol açacak olsa da, gelirlerini büyük ölçüde azaltacağından madenciler için pek hoş bir şey değil. Bu nedenle, bu gelişmeye karşı çıkan madenciler, hash güçlerini popüler bir madencilik havuzu olan “ethermine” de yeniden yönlendirmek için güçlerini birleştirdiler.

‘Eğitim amaçlı’ ya da başka türlü, madenciler hash oranını 51 saat boyunca toplu olarak yeniden yönlendirmeye karar verirlerse, o zaman % 51’i Ethereum blok zincirine saldırmak için yeterli kaynağa sahip kötü bir fırsat yaratacak ve bu da kısa vadede Ethereum fiyatını olumsuz etkileyecektir. Bununla birlikte, ortaya çıkan panik, perakende yatırımcıları varlıklarını satmaya tetikleyebilir ve bu da Ether’i daha da düşürebilir.

İlginç bir şekilde, EIP-1559 ile ilgili görüşlerini dile getiren 41 proje veya topluluk üyesinden yalnızca “Reality.eth” platformu uygulamaya karşı çıkıyor. Aave, 1iinch, Balancer vb. Gibi popüler DeFi projelerinin tümü EIP-1559’u destekler.

Ancak, Etherescan, MetaMask ve Uniswap gibi bazı üyeler tarafsızdır. Etherescan şunları söyledi:

 

Teklife büyük ölçüde taraftar veya karşı değiliz, ancak topluluğun kararının ağın çıkarına en uygun olduğuna karar verirse EIP-1559’u desteklemeye hazır olacağız.

 

Ethereum fiyatı bir çöküşün eşiğinde

Ethereum fiyatı 10 Ocak’tan bu yana daha yüksek ve en düşük seviyeler yaratıyor. Ancak, bu salınım noktalarını trend çizgisi kullanarak birleştirmek, artan bir genişleme takozu ile sonuçlanıyor. Bu teknik oluşum, pivot noktaları arasındaki mesafeyi ölçerek ve 1.620 $ ‘lık kırılma noktasına ekleyerek belirlenen % 51’lik bir düşüş öngörüyor.

Bu hedef ETH’yi 782 dolara koyuyor.

Düşüş tezine inandırıcılık eklemek, momentum tersine çevirme göstergesinin (MRI) on iki saatlik kırmızı bir mum çubuğu şeklinde sunulan eğilim tükenme sinyalidir. Bu kurulum, bire dört mum çubuğu düzeltmesini öngörür.

Dahası, MRI ayrıca Ethereum fiyatının 12 Mart’ta reddedildiği yaklaşık 2.000 $ seviyesinde bir kırılma çizgisi geliştirdi.

ETH/USDT 12-hour chart
Kaynak: TradingView ETH/USDT 12 Saatlik Grafik

Ether’in düşüşünü hafifletebilecek büyük talep engellerinin olduğunu unutmamak çok önemlidir. Aslında, Ethereum fiyatı yükselen genişleyen kama modelini bile ihlal etmeyebilir.

IntoTheBlock’un Global In / Out of the Money (GIOM) modeline dayalı olarak, 1620 $ ‘lık kırılma noktası ilk önemli talep seviyesidir. Burada kabaca 1.20 milyon adres, yaklaşık 17 milyon ETH satın aldı ve kısa vadeli düşüş baskısını hafifletecek.

Bu nedenle, bu istikrarlı desteği aşmak için satış baskısında büyük bir artış gerekir. Bunun olması ihtimaline göre, Ethereum fiyatı 1.286 dolara düşecek ve burada 3.62 milyon adres 13.30 milyon ETH tutuyor.

Ethereum IOMAP chart

Düşüş görünümünden bağımsız olarak, yatırımcılar Ethereum fiyatının 1.620 $ ‘lık destekten sıçrayabileceğini not etmelidir. Alıcılar ETH’yi koparma çizgisini 2.000 $ ‘a itmeye karar verirse, yükselen genişleyen kamanın üst trend çizgisine doğru bir boğa rallisi mümkün olabilir

fxstreet

___________________________

EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.