NFT Haberleri

haberleri

Güncel NFT Haberleri

 • Amazon’un NFT Planları Ortaya Çıktı

  Kripto para piyasasının son döneminde, dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon’un adı sıkça anılıyor. NFT ekosistemine yönelik önemli bir adım atması beklenen şirketin, 24 Nisan’da platformunu duyuracağı iddia edilmişti. Bu konuya yönelik dün ise ilginç bir gelişme yaşandı. CoinDesk tarafından paylaşılan bir habere göre Amazon, kullanıcılara gönderdiği bir mail ile NFT planlarını açığa çıkarmış oldu. Habere … Continued Amazon’un NFT Planları Ortaya Çıktı maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • Animoca Brands Metaverse Fonu Haberini Yalanladı: Hala 1 Milyar!

  Hong Kong merkezli blockchain oyun geliştirici Animoca Brands, Web3 ve metaverse fonu hedefini 800 milyon dolar seviyesine indirdiğine dair iddiaları yalanladı. Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu 25 Mart tarihinde… Animoca Brands Metaverse Fonu Haberini Yalanladı: Hala 1 Milyar! isimli makale Hasan Küçük tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

 • Sony'den oyun platformlarında NFT atılımı

  Sony'nin NFT çerçevesi, dış görünümleri ve diğer popüler oyun içi işlevleri temsil eden teknoloji ile NFT'leri oyuna entegre etmeyi amaçlıyor.

 • Yatırımcı, borç para almak isterken yanlışlıkla CryptoPunk NFT'si yaktı

  Bir NFT yatırımcısı, NFT satın almak için para ödünç alacakken yanlışlıkla 77 Ethereum (ETH) değerinde NFT yaktı.

 • NFT Yatırımcısı Animoca Brands, Metaverse Fonunda Küçülmeye Gidiyor

  Animoca Brands, kripto para piyasasının en değerli şirketleri arasında bulunuyor. Birçok NFT ve Metaverse projesinin yatırımcısı konumunda bulunan dev şirket, 2022 yılını sonunda bir Metaverse fonu başlatma kararı almıştı. Ancak son haberler göre bu fonda ciddi bir küçülme daha oldu. Reuters’ın iki farklı kaynağa dayandırdığı haberine göre Animoca Brands, Metaverse fonunu 800 milyon dolara güncelledi. … Continued NFT Yatırımcısı Animoca Brands, Metaverse Fonunda Küçülmeye Gidiyor maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • Bitcoin Apes Koleksiyonu NFT Hacmine Rekor Getirdi

  Bitcoin NFT ekosistemi büyümeye devam ediyor. Ocak ayında Ordinals ile başlayan süreçte, onlarca yeni koleksiyon yatırımcılar ile buluştu. Dün Bitcoin Apes koleksiyonuna artan ilgi ile birlikte tüm zamanların işlem ücreti rekoru kırıldı. Dune Analytics’in sağladığı verilere göre NFT üretmek için gün boyunca 9,28 Bitcoin kullanıldı ve bu miktar tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak tarihe … Continued Bitcoin Apes Koleksiyonu NFT Hacmine Rekor Getirdi maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • NFT Ekosistemi Canlandı: Son Bir Ayda En Yüksek Hacimli 5 Koleksiyon

  NFT ekosistemi mart ayını pozitif geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Blur ile başlayan ivmenin devam ettiği ekosistemde, önemli projelerin işlem hacimleri de büyük ölçüde yükseldi. DappRadar’ın sağladığı verilere göre son 1 ayda en yüksek işlem hacmine sahip 5 proje ise şöyle; Mutant Ape Yacht Club (MAYC): Yuga Labs NFT ekosisteminin sunduğu önemli projelerden MAYC, son … Continued NFT Ekosistemi Canlandı: Son Bir Ayda En Yüksek Hacimli 5 Koleksiyon maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • ABD Vergi Dairesi’nden NFT’lere Sanat Eseri Muamelesi: Geri Bildirim İstedi

  ABD Vergi Dairesi (IRS), NFT’lerin sanat eserleri gibi koleksiyon öğeleri olarak vergilendirilebileceğini belirtirken konu hakkında kamuoyuna başvurdu. IRS 21 Mart tarihinde resmi web sitesi üzerinde yayınladığı duyuruda, NFT’leri değerli taşlar,… ABD Vergi Dairesi’nden NFT’lere Sanat Eseri Muamelesi: Geri Bildirim İstedi isimli makale Hasan Küçük tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

 • Magic Eden'dan Bitcoin Ordinals atılımı

  NFT pazar yeri Magic Eden, Bitcoin Ordinals için tamamen denetlenmiş pazarının kapılarını müşterilerine açtı.

 • Nexon, Polygon ile NFT'lere adım atıyor

  Nexon, MapleStory Universe ve Polygon anlaşmasıyla NFT sektörüne resmi olarak girmiş bulunuyor. Şirket projeleri için Polygon'u tercih etti.

 • ABD'nin Milli Gelirler İdaresi, NFT'leri halka soracak

  ABD'nin Milli Gelirler İdaresi (IRS), koleksiyon kategorisine giren NFT'lerin vergilendirilmesi için kolları sıvadı. Halka soracak.

 • Sony, PlayStation 5 ile NFT Ekosistemine Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

  NFT ekosistemi, dev şirketlerin ilgilendiği alanlardan biri olmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sony’nin de bu alana yönelik girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Paylaşılan son resmi belgelere göre Sony, NFT’leri içeren yeni bir patent daha aldı. Resmi kayıtlara göre dev şirket, oyuncuların dijital NFT varlıklarına sahip olmalarına ve çeşitli video oyun platformlarına aktarmalarına olanak tanıyan … Continued Sony, PlayStation 5 ile NFT Ekosistemine Giriş Yapmaya Hazırlanıyor maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • ABD Gelir İdaresi (IRS), NFT Vergisi için Harekete Geçti

  ABD’de düzenleyici kurumlar, kripto para ekosistemine yönelik çalışmalarını hızlandırıyor. Ekosistemin önemli araçlarından NFT’ler üzerine IRS’ten yeni bir adım geldi. Internal Revenue Service (IRS) yani ABD İç Gelir İdaresi, bir basın duyurusunda, NFT’lerin vergilendirilmesine yönelik sorunları açıklığa kavuşturmak için çalışmalara başladığını belirtti. Paylaşılan metinde, Hazine Bakanlığı ve IRS’in konuya yönelik geri bildirim beklediği de açıklandı. Ayrıca … Continued ABD Gelir İdaresi (IRS), NFT Vergisi için Harekete Geçti maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • Blur NFT Piyasasını Eline Geçirdi: OpenSea İşlem Hacmi %60 Azaldı

  NFT satış sitesi OpenSea, son dönemde güçlü rakipleri ile başa çıkmakta zorlanıyor. Geçen yıl LOOKS coin dağıtımı ile öne çıkan LooksRare’in yerini bu sene Blur aldı. BLUR airdrop teşviği, bazı yatırımcıların NFT ticaretini bu platform üzerinden yapmasına neden oluyor. OpenSea, yıllık bazda NFT ticaretinde ilk sırayı kimseye bırakmazken rakipleri token dağıtımları ile piyasadan pay kapmaya … Continued Blur NFT Piyasasını Eline Geçirdi: OpenSea İşlem Hacmi %60 Azaldı maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

 • NFT wash trading, Şubat ayında %126 oranında arttı

  NFT wash trading, Şubat ayında NFT işlem hacminin 1,89 milyara ulaşmasıyla büyük bir artış yaşadı.