100 Milyon Dolarlık DeFi Girişim Fonu Multicoin Capital Tarafından Açıklandı
100 Milyon Dolarlık DeFi Girişim Fonu Multicoin Capital Tarafından Açıklandı

100 Milyon Dolarlık DeFi Girişim Fonu Multicoin Capital Tarafından Açıklandı

Multicoin Capital, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) projelerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık yeni bir fonun ayrıntılarını açıkladı.

Multicoin Capital ‘in yönetici ortağı Tushar Jain, duyuruyu 5 Mayıs’ta Twitter beslemesinde yayınladı. Firmanın Venture Fund II, Açık Finans, Web3, NFT’ler ve yeni kripto destekli altyapı ve uygulamalar için yatırımlara yönlendirilecek. duyuru eklendi.

Jain, kriptodaki son birkaç yılın ağırlıklı olarak, inovasyon ilerledikçe olgunlaşan teknik ve pazar altyapısına yatırım yapmakla ilgili olduğunu belirtti.

“Tüm sermaye eşit yaratılmamıştır. Girişimciler bunu herkesten daha iyi bilir. Solana, Helium ve THORChain için yaptığımız gibi portföyümüz için çok çalışarak kendimizi diğer VC’lerden farklılaştırmayı hedefliyoruz. “

Solana, NFT’lere odaklanın

Yeni girişim fonu, özellikle yüksek verimli kurumsal sınıf bir blok zinciri ağı olan Solana üzerinde inşa edilen projelere odaklanıyor.

Şirket, 2018 Mayıs’ındaki ilk yatırımından bu yana gururlu ve sesli bir Solana yatırımcısı olduğunu belirterek, platformda çalışan DEX Serum’a ilk yatırım yapan şirketler arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Solana’da Rust’ta yerel olarak yazılmış, Solana’nın performansından yararlanan ve Serum’un oluşturulmuş zincir üzeri sipariş kitabına giren, gelişen bir DeFi ekosistemi olacağını iddia ediyor.

Yönetici ortak Kyle Samani, yatırımların firmanın daha önce desteklediği şeylerin ötesine geçeceğini söyledi;

“Beklediğiniz her şeye yatırım yapıyoruz – DeFi, Web3, NFT’ler, Metaverse işleri, vb. Ancak daha da önemlisi, beklemeyeceğiniz şeylerin hepsine yatırım yapmak istiyoruz.”

İnsanların çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirdiğini ve Metaverse’nin bu eğilimin mantıksal sonucunu temsil ettiğini de sözlerine ekledi. Duyuru, şirketin sanal dünyalara ve içlerinde bulunabilecek varlıklara olan ilgisini doğruladı:

“Metaverse yerel uygulamaları ve pazar yerlerinin yanı sıra Metaverse’yi etkinleştirebilecek her türlü altyapıya yatırım yapmayı düşünüyoruz.”

Polygon, ağındaki benimsenme oranını ve projeleri artırmak için 29 Nisan’da 150 milyon dolarlık bir DeFi fonu başlattı.

DeFi TVL yeni bir zirveye ulaştı

Haberler, tüm DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerin (TVL) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla geliyor. Rakamlar, listeledikleri veri kaynağına ve projelere bağlı olarak biraz farklılık gösterir.

DeFi Pulse, 4 Mayıs’ta 77 milyar dolarlık bir ATH bildiriyor, ancak kripto piyasaları soğudukça bugün hafif bir düşüş. DappRadar’ın TVL rakamı 78 milyar dolardan biraz daha yüksekken, DeFi Llama takip ettiği 188 protokolde 134 milyar dolarlık bir rekor kırıyor.

beincrypto.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.