61.800 Dolara Yükselen Bitcoin, BTC Boğalarının Kontrolü Eline Aldığını Gösteriyor

Bitcoin 57.000 doları kırdı, Uzmanlar Gidişat Hakkında Ne Düşünüyor?

  • Bitcoin fiyatı 57.000 doları kırarken, yeni destek seviyesinin 52.000 ila 48.000 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.
  • Bitcoin, altının toplam piyasa kapitalizasyonunun % 10’una yaklaşıyor.

 

Yeni bir zirveye ve 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştıktan sonra, Bitcoin hakkındaki duyarlılık her zamankinden daha fazla arttı. Kripto para birimi, birçok analistin öngörücü modelini yok etti ve keşfedilmemiş bölgelerde daha derine gidebilir. Yazım anında, Bitcoin son 24 saatte % 5,89 kazançla 57.156 dolardan işlem görüyordu. Haftalık ve aylık grafiklerde Bitcoin sırasıyla % 18.19 ve % 57.47 arttı. Piyasa değeri 1.04 trilyon dolar.

Araştırma firması Santiment, kripto para biriminin son 3 ayda% 219’luk bir ralli ile yeni zirvesine ulaşmasının ardından Bitcoin için yükseliş ve düşüş durumunu ortaya koydu. Yükseliş tarafında Santiment, BTC arzının önde gelen borsalara düşmeye devam ettiğine işaret ediyor.

Bu nedenle, Bitcoin satış baskısı düşmeye devam ediyor ve böylece rallinin devam etmesine izin veriyor. Düşüş tarafında, Santiment, BitMEX vadeli işlemler piyasasındaki fonlama oranının, short pozisyonlara sahip yatırımcıların BTC fiyatında daha düşük seviyelerde bahis yapmak için daha fazla destek aldığını gösteriyor.

Ayıların ve boğaların tam ortasında CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju’nun tweetleri var. Coinbase’in 56.000 $ ‘lık ralli sırasında negatif çıkan primini hala düşünen Young Ju, satın alma gücünün “stablecoin balinaları ve perakende yatırımcılarından” geldiğini söyledi. Sonuç olarak Young Ju, spot piyasada yeni dolar girişlerinin olmaması nedeniyle fiyatın “sağlıksız” bir bölgeye kaydığına inanıyor. Ekledi:

 

Kısa bir sinyal olması gerekmez, ancak türev yatırımcısıysanız dikkatli olun.

Kaynak: CryptoQuant

BTC’ye sermaye girişi konusunda, Veri analisti Rafael Schultze-Kraft, kripto para biriminin 30.000 $ ‘a ulaştığı zamandan daha azının mevcut fiyat aralıklarında satıldığını açıkladı.

 

Yakın zamanda gerçekleşen fiyatları (sermaye girişlerinin göstergesi) şaşırtıcı buluyorum.

 

  • Arzın% 20’si 30.000 $ ‘ın üzerine çıktı
  • Arzın% 9’u 40.000 $ ‘ın üzerine çıktı
  • Şimdiden arzın% 2,6’sı 50 bin doların üzerine çıktı
  • Güncel ana zincir içi destek seviyeleri: 52.000 $ ve 48.000 $

 

Başka bir deyişle, boğa yatırımcıları, BTC yükselmeye devam ettikçe kar elde etmeye daha az teşvik edildi. Bu nedenle Schultze-Kraft, destek seviyesi olarak 48.000 ile 52.000 $ arasındaki aralığı işaret ediyor. Ancak, BTC 41.000 $ ‘a ulaştığından beri değişmeden kalan Gerçekleşmemiş Kazanç metriğinin gösterdiği gibi piyasa “açgözlülük bölgesine” doğru gidiyor olabilir.

Bitcoin altından daha değerli

Uzun vadede, piyasa kapitalizasyonundaki artış, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görebileceğini gösteriyor. Kripto para daha sonra dijital çağın altını olarak kendini pekiştirecekti. Bloomberg Intelligence Kıdemli Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’e “kurumsal bir bakış açısı” ile yaklaştı ve 2024 ve sonrasında Bitcoin’in altından daha değerli olacağını tahmin etti.

McGlone, 2020 yarılanma, artan talep ve makroekonomik koşullar sonrasında yeni BTC ihracındaki düşüş nedeniyle Bitcoin’in fiyatının 4 ila 5 katına çıkmasının “kolay” olduğuna inanıyor.

 

Bana göre, benzer bir tempoyu koruyup 2, 3 veya 5 katına (bir fiyat artışı) ulaşamamamız için hiçbir neden yok ki bu 100.000 $ (…) olabilir. Daha yüksek fiyatlar için mükemmel bir fırtına var.

 

IntoTheBlock analisti Lucas Outumuro’nun belirttiği gibi, Bitcoin artık altının piyasa değerinin% 9,4’üne ulaştı, yani Bitcoin fiyatının altını geçmek için on kattan fazla artması gerekecek. Bu olursa, Outumuro, her bir Bitcoin’in tahmini olarak 500.000 dolar değerinde olacağını söyledi:

 

Bunun bir gecede gerçekleşmesini beklemek yerine, nesiller arası bir paradigma değişimi olarak. Bitcoin ve blockchain için genel olarak heyecan verici zamanlar olduğunu söyledi.

cryptonewsflash

___________________________

EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.