Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 22 Haziran 2021

Bitcoin geçen hafta 40 bin dolara çıktıktan sonra büyük bir toparlanma umudu göstermişti. Yükseliş trendi, Elon Musk’ın madencilerin yenilenebilir enerjiyi benimsemesi halinde Tesla’nın BTC ödemelerini tekrar kabul edeceğini söylemesinden sonra geldi. Bununla birlikte, bu duyurunun heyecanı bitmiş gibi görünüyor ve piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi şimdi Mayıs piyasası çöküşü sırasında belirlenen kritik seviyelere geri döndü.

BTC, %0,3’lük bir düşüşün ardından yazım anında büyük borsalarda 32.843 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Hafta sonu yine Çin’deki başka bir eyalet Bitcoin madenciliğini kapattıktan sonra Bitcoin’e bir darbe daha indirdi. Çin’in en büyük madencilik merkezlerinden biri olan Sichuan eyaleti, hash oranını etkileyen Bitcoin madencilik operasyonlarını durdurdu. Bu duyurudan sonra, Bitcoin madenciliği hash oranı 8 ayın en düşük seviyesine düştü.

Bitcoin Price Analysis
Kaynak: TradingView

Bitcoin 33.000 $ destek seviyesinin altına düştü, ancak token 32 bin $ üzerinde kalmak için büyük direnç işaretleri gösteriyor. Çoğu kripto para birimi kırmızı bölgede, ancak çok azı BTC’nin gösterdiği esnekliği gösteriyor. Token 31.000 dolar seviyesine direndi ve ayılar tekrar yükselmeden önce bazı yükseliş işaretleri gösterdi.

BTC’nin şu anda test ettiği kilit destek seviyesi 31.500 dolar. Bu seviyenin altına inerse, tokeni 30 bin doların alt seviyelerine düşürebilecek başka bir büyük satışla karşılaşabiliriz. Yukarı yönde, mevcut pozisyona giren alıcılar tokeni 35.000 $ direnç seviyelerine itebilir.

BTC şu anda kripto piyasasında en güvenli yatırımı yapsa da, zincir içi ölçümler aktif adreslerin Haziran 2020’de daha önce bildirilen düşük seviyelere düştüğünü gösteriyor. Mart ile Mayıs başı arasında, Bitcoin için zincir üzerindeki aktif adresler 1,16 milyondu, ancak bu sayı %24 azalarak 884.000 adrese ulaştı.

Ayrıca, tokene olan kurumsal ilgi azalıyor gibi görünüyor. Geçen hafta, kurumsal yatırımcılar Bitcoinlerini 890 milyon dolar değerinde azalttı ve bu da ardışık altı haftaya Bitcoin’in artan sayıda çıkış kaydettiğini ekledi.

CNBC’nin ‘Mad Money’ şovunun sunucusu ve büyük bir kripto meraklısı olan Jim Cramer, devam eden fiyat düşüşü nedeniyle BTC varlıklarını sattığını itiraf etti. Cramer’e göre, kararı ABD ve Pekin’deki artan düzenleyici baskıdan etkilendi.

Bitcoin’in fiyat düzeltmesi yakın ve daha fazla insan, varlıklarını bırakabilecekleri uygun seviyeler arıyor. Bununla birlikte, diğerleri de fiyat artışı umuduyla uygun bir giriş pozisyonu arıyor. Bu, BTC’nin neden 30 bin doların altında bir düşüşe karşı dirençli kaldığını açıklıyor.

Bitcoin (BTC) şu an ne kadar?

Bitcoin (BTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

insidebitcoins


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.