Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 22 Haziran 2021

En büyük altcoin olan Ethereum, 2.000 dolarlık destek seviyelerinin altına düştükten sonra haftaya sert bir başlangıç yaptı. Tüm altcoinler, piyasadaki düşüşte aynı yolu izledi.

Yazım anında ETH, %6,6’lık bir düşüşün ardından 1884.03 dolardan işlem görüyor.

ETH Fiyat Analizi

Ethereum fiyat düşüşüne rağmen hala iyi bir duruş sergiliyor çünkü çoğu altcoin’in aksine mevcut seviyelerinde büyük direnç gösteriyor.

ETH Price Analysis 22 June
Kaynak: TradingView

Ethereum, bitcoin’e benzer şekilde haftasonundan bu yana düşüş bölgesinde kaldı. Token, 2000 dolarlık destek seviyelerinin altında işlem gördü ve şimdi Mayıs ayında 4300 doların üzerinde zirve yaptığı zamana kıyasla değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Kripto para 1900 doları geçme belirtileri gösterse de, çoğu ticaret döneminde bir geri çekilme kaydedildiği için toparlanma çok güçlü değil. Büyük ölçüde mevcut seviyelerden satın almak isteyen yatırımcılardan etkilenen 1950$’a doğru güçlü bir baskı işaretleri var.

ETH’nin 1950 dolara ulaştıktan sonra aşması gereken en büyük direnç 2065 dolar. Altcoin bu seviyeyi geçmeyi başarırsa, hafif bir yükseliş ivmesi görebiliriz.

Aşağı yönde, mevcut fiyattan daha fazla geri çekilme, özellikle ETH 1850 doların altına düşerse, bir satışı tetikleyebilir. Bu durumda, yatırımcıları daha fazla kayıp yaşayabilir ve token 1800 doların altına düşebilir ve yaklaşık olarak 1720 dolarda düşüş durabilir. Piyasadaki mevcut baskı ile bu fiyata bir geri çekilme kaçınılmaz olabilir.

Bununla birlikte, 1700$’a ulaşmak, fiyatların tekrar yükselebileceğini umarak yeni yatırımcılar için avantajlı bir giriş pozisyonuna işaret edebilir.

Ethereum’un ağı her zaman yerel tokeninin değerini elde ettiği bir temel olarak hareket etmiştir. Merkezi olmayan finans protokollerindeki ağ hakimiyeti, tokenin Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olabileceğine dair raporlara bile yol açmıştı. Bununla birlikte, ağ şu anda yatırımcıların Ethereum’u tercih ettiği Polygon ve Solana gibi daha ölçeklenebilir ve daha hızlı ağları takip ederek baskı altında.

Ethereum ağındaki işlem ücreti geliri, tıkanıklık azaldığından beri önemli ölçüde düştü. Bir aydan daha uzun bir süre önce, işlem ücreti geliri 15.000 ETH idi, ancak bu, mevcut 1900 ETH’ye %85 oranında düştü. Bununla birlikte, bu faktörün, önerilen ikinci katman yükseltmesini beklerken platforma katılmak için daha fazla DeFi geliştiricisini etkileyip etkilemeyeceği görülecektir.

Glassnode on-chain metrikleri ayrıca Ethereum için zincir üzerindeki aktif adreslerin sayısının %30 azalarak günde 676.000’lik zirveden 474.000’e ulaştığını gösteriyor. Bu ölçümler ayrıca, uzun vadeli sahiplerin elde tutmalarını artırdığını, kısa vadeli sahiplerin ise elindekileri satmadıklarını gösterir.

Ethereum (ETH) şu an ne kadar?

Ethereum (ETH)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

insidebitcoins


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.