Bitcoin Pizza Günü, İki Pizza İçin Toplam 372 Milyon Dolarlık İlk Resmi BTC İşlemini Gördü
Bitcoin Pizza Günü, İki Pizza İçin Toplam 372 Milyon Dolarlık İlk Resmi BTC İşlemini Gördü

Bitcoin Pizza Günü, İki Pizza İçin Toplam 372M Dolarlık İlk Resmi BTC İşlemini Gördü

Bugün Bitcoin Pizza Günü’nün on birinci yıl dönümü. Laszlo Hanyecz’in 10.000 BTC’ye iki pizza satın almasıyla ilk resmi BTC işlemiyle eş anlamlı hale geldi.

22 Mayıs 2010, Florida Man Laszlo Hanyecz, Papa John’un pizzasında iki pizza satın almak için 10.000 BTC harcadı. İşlem, gerçek bir şirketle ticari bir işlem olarak BTC’nin ilk resmi kullanımı olarak tanındı.

On bir yıl ve 372 milyon dolar sonra

Hanyecz, mallar için dijital işlemlerin öncülerinden biriyken, erken benimseyen muhtemelen kararından derinden pişmanlık duyuyor. İki pizzanın şu anda toplam değeri 372 milyon dolar. Onu tarihteki en pahalı pizza satın alımı yapıyor.

Satın alma anında, Hanyecz’in 10.000 BTC’si 40 $ değerindeydi. Hanyecz, herhangi birinin bitcoin’i pizza için işlemeye istekli olup olmadığını görmek için Bitcointalk topluluğuna ulaştı.

“Birkaç pizzaya 10.000 bitcoin ödeyeceğim, belki iki büyük pizzaya benzeyeceğim, böylece ertesi gün biraz daha kalacağım.” Dedi. Daha sonra atıştırmak için pizza bırakmayı seviyorum. Pizzayı kendiniz hazırlayıp evime getirebilir veya bir teslimat yerinden benim için sipariş edebilirsiniz, ancak hedeflediğim şey, kendim sipariş etmem veya hazırlamam gerekmeyen bitcoin karşılığında yiyecek teslimatı yapmaktır. bir otelde ‘kahvaltı tabağı’ sipariş etmek gibi bir şey, size yiyecek bir şeyler getiriyorlar ve mutlusunuz! Eğer ilgilenirseniz lütfen bana bildirin, bir anlaşma yapabiliriz. ”

Daha sonra orijinal talebini takip etti ve “Öyleyse kimse bana pizza ısmarlamak istemez mi? Sunduğum bitcoin miktarı çok mu düşük? ”

Ancak daha sonra, bitcoin aracılığıyla pizza satın aldığının kanıtlarını göstererek hikayeyi güncelledi. Hanyecz, teklifi 10.000 BTC karşılığında iki pizza takas etmek isteyen herkese sunmaya devam etti ve “Param olduğu sürece her zaman bu pizzalardan ikisi için 10.000 BTC takas edeceğim (genellikle bol miktarda var)” dedi.

Bugüne kadar, kötü şöhretli bitcoin pizza işlemi kripto para birimi endüstrisinde kutlanıyor.

Pompliano pizza gününde geri veriyor

Son zamanlarda, bitcoin maksimalisti Anothony Pompliano on bir yıl dönümünü kutlamak için bir haftalık bitcoin pizza sürüşü başlattı. Sürücü, on şehirde satışa sunulan 10.000 pizza görecek. Her sipariş İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’nu destekliyor.

Kripto projeleri pizza hareketine katıldı

Bitcoin pizza günü, kutlamak için birkaç kripto projesinin katıldığını gördü. Pizza fungible token (NFT) oluşturan dijital sanatçılardan oluşan bir topluluk olan PizzaDAO, ülkenin en büyük pizzacı ağına günün kutlaması olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.500 ücretsiz pizza sunma gücü veren platform Slice ile ortaklık kurdu.

Girişim, iki projenin yerel pizzacıları desteklemek için bir BTC değerinde bedava pizza verdiğini görecek. Bu, son Covid-19 salgınından etkilenen şirketleri destekliyor.

Binance ve Huobi pizza günü indirimi sunuyor

Popüler kripto borsaları Binance ve Huobi, bitcoin pizza gününü kutlamak için yarışmalar da duyurdu. Huobi, bir kullanıcı 5.220 $ kazanacak şekilde 22.000 $ ‘lık bir ödül havuzu işletiyor.

Binance şu anda bir NFT promosyonu yürütüyor ve kullanıcılara 52.200 $ değerinde bitcoin pizza kazanma fırsatı sunuyor.

beincrypto.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.