binance
6 kolay adımda Binance – Binance TR hesapları arasında coin transferi nasıl yapılır?

6 kolay adımda Binance – Binance TR hesapları arasında coin transferi nasıl yapılır?

Türkiye’de yeni düzenleme sonrası kripto paraların ödeme işlemlerinde kullanılması yasaklandı. Buna bağlı olarak geçtiğimiz günlerde Binance ödeme kuruluşları aracılığıyla Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerini kaldırdı. Ancak Binance TR’ye çalıştığınız banka aracılığıyla para yatırabilir ya da paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca Binance TR, bu hizmeti, 30 Haziran 2021 tarihine kadar ücretsiz sunuyor. (Daha önce 31 mart 2021’de sonlanacak olan bu ücretsiz çekim, 30 Haziran’a uzatıldı. ( ücretsiz çekim ile gelişmeleri güncel duyurulardan takip edebilirsiniz.)

Bu içeriğimizde ise Binance ve Binance TR arasında nasıl kripto para transferi yapabileceğinizi anlattık.

Binance’dan Binance TR ’ye ücretsiz kripto para transferi

Binance hesabımıza giriş yaptıktan sonra ilk olarak üst menüde Cüzdan açılır menüsüne tıklıyoruz (1). Açılır menüden Spot cüzdan (yatırma ve çekme) sekmesini tıklıyoruz (2).

binance-trbinance

Bu işlemi yaptıktan sonra Cüzdan özeti sayfamıza ulaşıyoruz. Bu sayfada sol menüde bulunan Binance TR sekmesine tıklıyoruz (3).

binance-trbinance

Binance TR sekmesine tıkladığımızda karşımıza Transfer ekranı geliyor. Bu ekranda Gönderen, fonumuzu aktaracağımız spot cüzdan ve alıcı olarak Binance TR hesabı otomatik olarak geliyor.

Hemen altında coin sekmesinde Binance’dan Binance TR’ye aktarılabilecek kripto varlıkların listesini bulabilirsiniz. Burada aktarmak istediğimiz coini seçip (4) tutarı da yazarak (5) onayla tuşuna basabiliriz (6).

coin transferi

Sonraki adımda ise seçtiğiniz güvenlik önlemlerine göre güvenlik işlemlerini takip ettikten sonra coin anında Binance’dan Binance TR hesabınıza aktarılmış olacak.

Fonlarını Türk lirası olarak çekmek isteyenler ilk olarak kriptolarını Tether (USDT)’e çevirdikten sonra TR Binance’a aktarıp buradan TR Binance USDT/TRY piyasasında Türk lirasına dönebilir. Ardından çekme işlemiyle tanımlı banka hesabınıza Türk lirası bakiyenizi çekebilirsiniz.

Binance TR ’den Binance’a kripto para transferi

Benzer şekilde Binance TR’de bulunan kripto varlıklarınızı da Binance hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunu da 6 kolay adımda aşağıda anlattığımız gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak Binance TR hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından üst menüde bulunan Cüzdan (1) açılır menüsüne tıkladıktan sonra Bakiyeler (2) sekmesine giriş yapabiliriz.

coin transferi

Bu işlem sonrası karşımıza kullanıcı paneli gelecek. Panelin sol menüsünde bulunan Binance transfer sekmesine tıklıyoruz (3).

coin transferi

Açılan transfer ekranında “Nereden” bölümünde cüzdan ve “Nereye” Binance hesabı otomatik olarak geliyor. Aktarmak istediğimiz coini seçip (4) tutarı yazdıktan (5) sonra onayla sekmesine tıklıyoruz. Ardından seçilen güvenlik önlemlerine göre işlemleri takip ettikten sonra seçtiğimiz kripto para Binance hesabına aktarılmış oluyor.

binance

Binance TR’den Binance’a ücretsiz ve hızlı fon transferi, özellikle TRBinance hesaplarına Türk lirası yatıran kullanıcıların Binance’da listelenen yüzlerce coine yatırım yapmaları için son derece pratik bir yöntem. Örneğin Binance TR’ye Türk lirası yatırdıktan sonra Binance TR USDT/TRY pazarından Tether (USDT) alabilir ve USDT’nizi yukarıda anlattığımız şekilde kolayca Binance hesabınıza aktabilirsiniz. Aynı zamanda TR Binance’da listelenen diğer coinleri alarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli not:

Transfer bölümünden kripto varlık aktarımı Binance hesabıyla açılan Binance TR hesapları için geçerlidir. Bu, aynı hesap arasında virman yapmak ile eşdeğer bir işlemdir.

Binance hesapları arasında kripto aktarımı – Alternatif yöntem

Ancak Binance hesapları arasında kripto varlık transferi ücretsiz olduğundan farklı kullanıcı olarak (örn. Başka bir e-posta) açılan TR Binance hesabına coin aktarımı çekme işleminde coin adresi yazılarak gerçekleştirilebilir. Bu yöntemde ise ekranda yazan işlem ücreti aktarılan hesaba ödenir ya da gönderen hesapta kalır şeklinde iki seçenek bulunur.

binance cekim

Daha fazla bilgi linkine tıklayarak ise işlem ücretini “gönderen hesaba aktar” ve alıcı hesabına aktar” seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Bir Binance TR hesabınız yoksa buraya tıklayarak yeni bir hesap açabilir ve alım satım komisyonlarınızda yüzde 10 indirim alabilirsiniz.

Yüzde 20 oranında alım satım komisyonu kazanabileceğiniz bir Binance hesabı oluşturmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.