Dogecoin Fiyat Analizi: 15 Haziran 2021

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: 5 Mayıs 2021

  • Dogecoin fiyatı, 4 Mayıs’ta 0,611 dolardan rekor seviyeye ulaştıktan sonra şuan kararsız kaldı.
  • MRI, DOGE’nin geri çekilebileceğini gösteren bir ters sinyal göndermiştir.
  • Alıcılar arasında FOMO nedeniyle yükseliş ivmesindeki artış, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,561 $ ile sonuçlanabilir.

Dogecoin fiyatı, bu teknik göstergenin tersine döndüğüne işaret ettiği için dönüm noktasında, ancak boğalar bu fikre karşı çıkıyor ve ralli istiyor gibi görünüyor.

Dogecoin fiyatı yükselme potansiyeli gösteriyor

Dogecoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.611 $ ‘a yükseldikten sonra 4 saatlik grafikte 0.571 $’ dan işlem görüyor. Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI), döngünün zirveye ulaştığını gösteren kırmızı bir “bir” mum çubuğu şeklinde bir satış sinyali verdi.

İlginç bir şekilde, bu hareket DOGE’nin % 161.8 Fibonacci uzatma seviyesinde 0.561 $ ‘lık bir seviyeye dokunduktan sonra geldi. MRI’nin mevcut kurulumu, bire dört mum çubuğu düzeltmesini tahmin ediyor. Dolayısıyla, teknik açıdan Dogecoin fiyatı geri çekilebilir.

Bu düşüş sinyaline rağmen, DOGE sadece % 4 düştü ve alıcıların Dogecoin fiyatını desteklediğini ortaya koydu, bu da fiyat keşif aşamasına yeniden girilmesine neden olabilir.

Böyle bir hareket gerçekleşirse, mizahi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini kırabilir ve % 200 Fibonacci uzantı seviyesini 0,64 $ ‘da test edebilir. Özel koşullar altında, eğer satın alma baskısı devam ederse, Dogecoin fiyatı % 261,8 Fibonacci uzatma seviyesine denk gelecek şekilde % 19 artarak 0,766 $ ‘ı etiketleyebilir.

Bununla birlikte, 0,611 $ ‘ı kıramazsa, mizahi kripto parasının talep bölgesini yeniden test etmek için % 22 düşmesine neden olabilir.

DOGE/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView DOGE/USDT

% 22’lik düşüş aşırı görünmekle birlikte, alıcıların toparlanmasına ve bir sonraki yükselişe hazırlanmasına olanak tanıyacak. Bununla birlikte, destek bariyerinin 0.371 $ ‘lık bir kırılması, satıcıların alıcıları ezdiğini ve yükseliş tezini geçersiz kıldığını gösterecektir.

Böyle bir durumda Dogecoin fiyatı, 0.333 $ ‘da % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesine geri dönecek.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.