Kripto sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri
Kripto sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri

Kripto sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri

Kripto Para Analiz – (14 Ocak 2022) Kripto para endüstrisinde son 24 saatte neler oldu? Günün öne çıkan gelişmelerine kripto haber özetimizde göz atabilirsiniz.

Kripto para piyasaları hafta sonuna nasıl giriyor?

Kripto para piyasa değeri, coinmarketcap verilerine göre 2,01 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Son2 4 saatlik işlem hacmi ise ortalama 104 milyar dolar seviyesinde.

Akşam saatlerine doğru ilk 100 kripto paradan 91’i düne gör42.97e değer kaybı yaşarken 9 kripto para pozitif bölgede işlem görüyor.

Bugün Bitcoin fiyatı, 42.972 – 41.725 dolar arasında hareket etti. Ethereum fiyatı ise 3.312 – 3.188 dolar arasında salındı. En büyük iki kripto para dünkü satışlardan sonra bugünde ekside devam ediyor.

İlk 100 kripto varlık arasında şu an en çok değer kazancı 82. sıradaki Secret (SCRT) (%18,95) kaydediyor. En çok değer kaybeden altcoin ise 73. sıradaki Kadena (KDA) (-%13,51) oldu.

Tesla, DOGE ödemelerini etkinleştirirken Dogecoin %20 değer kazandı

Elon Musk, Dogecoin desteğini bu sefer Tesla aracılığıyla gösteriyor.

Piyasa değerine göre en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, çevre sorunları nedeniyle BTC ödemelerini durdurduktan aylar sonra Dogecoin ödemelerini aktif hale getireceğini duyurdu. Bu önemli gelişme olumlu şekilde fiyatlanırken DOGE fiyatı çift haneli yüzdelerde yükseliş kaydetti.

DOGE/USDT, 11 Ocak’ta 0,15 dolar fiyatından yüzde 50 oranında değer kazandıktan sonra bugün 0,2148 dolarda zirve gördü.

Doge şu an ne kadar?

Bitcoin grafiğinde “death cross” gerçekleşmesi dikkat çekiyor

Bitcoin fiyatı dün 43.000 doların altında kapanış gördükten sonra 50 günlük hareketli ortalama (MA) değerinin 200 günlük hareketli ortalama (MA) değeri altına geçtiği görüldü. Bu geçiş, “death cross” olarak adlandırılıyor.

Bazı yatırımcılar, bu geçişi bir düşüş sinyali olarak görürken bazıları ise geçmiş verilerden oluşan MA değerlerinde bu geçişi, bir dip oluşmu olarak yorumluyor.

Bitcoin şu an kadar?

Shiba Inu Şubat ayında Robinhood listelemesi görecek mi?

Çarşamba günü, küresel haber sitesi ZeroHedge, 1,1 milyon Twitter takipçisine şu ifadeyi tweetledi:

“SHIBA INU ROBINHOOD LİSTESİ ŞUBAT AYININ İLK GÜNLERİNDE GELECEK – 6 aylık bir gecikmeyle”

Robinhood kripto para borsası ise henüz bu iddia ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Vitalik Buterin’den bir ilginç soru: Ethereum alternatifi hangisi? Cardano mu Bitcoin mi?

Ethereum topluluğu, Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir Twitter anketi aracılığıyla en uygun alternatifi seçti.

Rus-Kanadalı programcı Vitalik Buterin, Ethereum topluluğunun hangi kripto para birimini en uygun alternatif olarak gördüğünü belirlemek için Twitter topluluğuna başvurdu.

3,1 milyon takipçisine, ETH dışında hangi para biriminin bundan 13 yıl sonra büyük olasılıkla önde gelen ödeme ve değer saklama aracı olacağını sordu.

Anket haber yayına hazırlanırken devam ediyordu ve 7 saat kalmıştı. Son durumda ADA yüzde 40,6 oy oranıyla önde giderken Bitcoin’de yüzde 40 oy oranına sahip. Şu an ADA ve BTC arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu.

Kuzey Kore hacker gruplarının 2021 yılında çaldığı kripto para miktarı açıklandı

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, Kuzey Kore ile bağlantılı siber suçlular geçen yıl kripto para platformlarına en az yedi saldırı gerçekleştirerek dijital varlıklarda yaklaşık 400 milyon dolar gibi önemli bir tutar çaldı.

Kurucu Jack Dorsey, Block’un resmi olarak ‘açık bir Bitcoin madencilik sistemi’ kurduğunu duyurdu

Madenciliği daha dağıtık ve verimli hale getirmeyi uman Block CEO’su Jack Dorsey, Twitter’da şirketin resmi olarak açık bir bitcoin madenciliği sistemi kurduğunu duyurdu.

Dorsey ilk olarak geçen yıl Ekim ayında, o zamanlar Square olarak bilinen dijital ödeme sağlayıcısının, henüz adını değiştirmeden önce proje üzerinde çalışmayı düşündüğünü duyurmuştu.

Tek bir günde yaklaşık 20.000 ETH yakıldı: Tüm zamanların en yüksek seviyesi

5 Ağustos 2021’de tanıtılan Londra hard forku ile Ether yakım işlemleri, Ethereum (ETH) ücretlerini ödemeyi mümkün kıldı.

“ETH yakımı” terimi, Ethereum arzının birimlerini kalıcı olarak silme eylemini ifade eder. Bu eylem, teorik olarak, EIP-1559’u içeren Londra hard forkunun hedefi olan dolaşımdaki ETH arzını yani miktarını kısıtlamayı hedefliyor.

Watch the Burn web portalından alınan istatistiklere göre 10 Ocak’ta bir günde toplam 19.424 ETH yakıldı.Bir önceki rekor ise 2021 Ekim ayının ortalarında ulaşılan 16.000 ETH’den fazlaydı.

 


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.