Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 1 Temmuz 2021

  • Bitcoin fiyatı, 36.000 dolardan reddedildikten sonra desteği 34.000 dolardan yeniden test ediyor.
  • İşlem geçmişi modeli, kabaca 34.000 $ seviyesinde sağlam bir destek ortaya koyuyor.

Bitcoin fiyatı, Perşembe günü ve Asya seansının sonuna doğru bir satış emri akışıyla ilgileniyor. 36.000 doların biraz üzerinde olan son ret, BTC daha yüksek desteği sıralarken genel baskının sürekli olarak gezindiğini gördü.

Yazım anında, öncü kripto para birimi, iki kritik teknik seviye arasında konsolide oluyor ve şuan 34.250 dolardan işlem görüyor; Dört saatlik zaman diliminde 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) desteği ve 100 SMA direnci.

Bitcoin fiyatı yükseliş trendini sürdürecek

Kısa vadeli teknik görünüm, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesine göre düşüş gösteriyor. Bu teknik gösterge, bir varlığın trendini takip eder ve momentumunu hesaplar.

Geçen hafta, MACD, 12 günlük üstel hareketli ortalamanın 26 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıyla bir yükseliş sinyali gönderdi. Yükseliş görünümü daha sonra MACD’nin sıfır çizgisinin üzerinde ve pozitif bölgeye geçmesiyle teyit edildi, bu durum Bitcoin fiyatının 36.000 doların üzerine çıktığını gördü.

Bu arada, yukarıda hareketli ortalamalar pozisyon değiştirdikten sonra bir düşüş sinyali verildi. Ayrıca gösterge, sıfır çizgisine doğru ilerliyor.

BTC/USD price chart
Kaynak: TradingView

Kısa vadeli teknik tablonun düşüş eğiliminde olmasına rağmen, BTC, 50 SMA’dan başlayarak 34.000 $’da çok sayıda destek seviyesi bekliyor. IntoTheBlock’un zincir içi Para Giriş/Çıkış (IOMAP) metriği, 33.247 $ ile 34,256 $ arasındaki bölgenin önemli bir destek bölgesi olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin IOMAP chart
Bitcoin IOMAP grafiği

Yukarı yönde, direnç seviyeleri zayıflamaya devam ediyor, bu da BTC’nin yakın vadede sonunda 40.000 dolara yükselebileceği anlamına geliyor. Ancak, bahsedilen destek seviyeleri ne pahasına olursa olsun savunulmalıdır.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Spot oranı: 34.250 $

Trend: Ayı eğilimi

Volatilite: Düşük

Destek: 34.000 $

Direnç: 36.000 $

Bitcoin (BTC) şu an ne kadar?

Bitcoin (BTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.