bitcoin analizi

Güncel Bitcoin Analizi

Güncel Bitcoin analizi içeriğimizle BTC fiyatının haftalık destek-direnç seviyelerini, bir önceki haftaki fiyat hareketlerini baz alarak fibonacci seviyelerine belirlemeye çalışıyoruz.

Bitcoin Analizi

Kripto Para Analiz – (11 Temmuz 2022) Bitcoin (BTC) haftalık destek – pivot – direnç seviyeleri şu şekilde:

3.direnç   24.287,12 
2.direnç   22.960,81 
1.direnç   22.141,42 
pivot     20.815,11 
1.destek   19.488,80 
2.destek   18.669,41 
3.destek   17.343,10 

Günlük BTC/USDT grafiği

 

Bitcoin fiyatı, şu an 66.356,00 $ ve piyasa değeri 1.306.444.717.690 $ ‘dır. Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saatte 0.16% değişti. Günlük hacmi 16.408.757.626 $ ile tüm kripto para birimleri arasında 1. sırada yer alıyor.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, şimdiye kadar bir blockchain üzerine inşa edilmiş ilk merkezi olmayan kripto para. 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adıyla anonim bir kişi veya bir grup insan tarafından açık kaynaklı bir proje olarak oluşturuldu.

Bitcoin blok zincirini anlamak için, her sayfa numarasının o sayfanın ve önceki sayfanın içeriğini doğrulayabilecek bir imza içerdiği bir kitap hayal edebiliriz. Bu imza, SHA-256 olarak bilinen bir algoritma tarafından hesaplanır ve tersine çevrilemez. Diğer bir deyişle, bazı içeriklerden A-256 imzasını hesaplayabiliriz, ancak SHA-256 imzasını bilirsek içeriği alamayız. Kitapla ilgili örneğe dönelim: Kitaptan bir sayfa koparırsak, bir sayfanın eksik olduğunu kolayca anlayabiliriz. Aynısı, var olmayan bir sayfanın eklenmesi ile ilgilidir. Tüm sayfalar zincirin üyeleri arasında kopyalanır ve bu nedenle Bitcoin Blockchain dağıtılmış bir ağ olarak kabul edilir.

Bitcoin, 580’den fazla aktif katılımcısı olan bir geliştirici ekibi tarafından sürdürülen açık kaynaklı bir projedir. Zincirin kodu Github’da mevcuttur. Bitcoin’in ana amacı, merkezi olmayan ancak dünya çapında insanlar ve işletmeler arasında güvenilir, düşük ücretli para transferiydi. Günümüzde 100.000’den fazla satıcı ödemeler için Bitcoin’i kabul ediyor. Bunun yanında aktif olarak Bitcoin kripto para cüzdanlarını kullanan 2,9 ila 5,8 milyon benzersiz kullanıcı var. Bitcoin fiyatı spekülasyon nedeniyle çok değişken olabiliyor. Geçmiş dönem Bitcoin grafiği incelendiğinde kısa vadede yüzde 20 – 30’lara varan değişimler görmek mümkün.

Bitcoin analizi nedir? Neden önemli?

Bitcoin, tüm kripto para piyasasının önemli bir payını (şu an Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 40) oluşturduğu için BTC fiyat hareketi, piyasa geneli için son derece önemlidir. Ayrıca altcoin’lerin Bitcoin paritelerine sahip olması baz para olarak Bitcoin’i daha da önemli hale getirir.

Bu yüzden Bitcoin analizi, tüm kripto para piyasası hareketi için referans olması açısından kritik öneme sahiptir. Bitcoin fiyat analizi, güncel olarak takip edilirse altcoin fiyatlarını genel eğilimi konusunda da bir fikir sahibi olunabilir. Kripto para yatırımcıları, Bitcoin yatırımı yapsalar da yapmasalar da Bitcoin fiyatı ve olası yönü hakkında bilgi sahibi olmak için düzenli olarak Bitcoin analiz çalışmalarını takip etmeleri gerekir. Bu, yatırımcıya farklı bir bakış açısıyla Bitcoin güncel durumu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

Bitcoin analizi için tüm görüşleri takip edip yatırım konusunda kendi kararlarınızı almanız gerekir. Zira her yatırımcının risk profili ve yatırım bilgisi farklıdır. Kripto para piyasaları, dünyanın en volatil piyasalarından biri olduğu için riske atılacak yatırım miktarının kaybetmeyi göze aldığınız miktar kadar olması genel kabul gören bir görüştür.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.