kripto para piyasalarında son durum

Kripto para piyasalarında son durum: Bugün en çok değer kaybedenler ve ayakta kalan altcoin’ler hangileri?

Kripto Para Analiz – (10 Ocak 2022) Kripto para piyasaları akşam saatlerine doğru 1,91 trilyon dolar sermaye değeriyle devam ediyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 76,5 milyar dolar gibi düşük bir seviyede bulunuyor. Güne hafif alıcılı başlayan kripto paralar ise günün ilerleyen saatlerinde yeniden satıcıların ağır basmasıyla negatif bölgede kalmaya devam ediyor.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 2’ye yakın değer kaybıyla 41.000 dolar seviyesi altına inmiş durumda. Buna göre son 7 günlük değer kaybı yüzde 13,5’e yükseldi.

Mevcut görünüm, 41.500 dolar desteğinin kırılmasına yönelik bir izlenim veriyor. Bu durumda 40.500 – 300 dolar bandı önemli hale gelebilir.

Ethereum daha sert düşüyor

Ethereum (ETH), bugün yüzde 2’yi aşan düşüşle haftalık değer kaybını yüzde 20 seviyelerine çıkarmış durumda. ABD işlem saatlerinde doğru ETH/USDT’nin 3.000 dolarlık psikolojik destek seviyesine doğru ilerlediği görülüyor. Sabah paylaştığımız analizimizde değindiğimiz üzere mevcut satışlar, ETH/USDT’yi 2.800 dolar desteğine doğru itebilir.

İlk 10 kripto para arasında haftalık kayıplar yüzde 20’ye ulaştı

Bugün ilk 10 arasında en çok değer kaybeden kripto varlık yüzde 4’ü aşan düşüşle 69 dolara gerileyen Terra (LUNA) oluyor. En büyük 10 kripto paranın haftalık performansına bakıldığında Bitcoin (BTC), haricinde diğer yüksek sermayeli kripto paraların yüzde 20’nin üzerinde kayıpları söz konusu.

En büyük 100 kripto para ne durumda?

bugün ilk 100’de en çok değer kaybına yüzde 13 düşüşle 96. sıradaki Gnosis (GNO) sahip. Ardından yearn.finance (YFI) (-%9,95), Bora (BORA) (-%9,58) ve Harmony (ONE) (-%8,6) geliyor.

ilk 100 kripto para arasında 93 kripto para eksideyken sadece 7 kripto paranın bugün değer kazandığı görülüyor. Bugün ayakta kalan altcoin’ler arasında Near Protocol (NEAR) (%5,78), Zcash (ZEC) (%3,89), BitTorrent (BTT) (%1,97) bulunuyor.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.