Messari araştırmacısı kripto piyasaları için büyük resime bakıyor

Messari araştırmacısı kripto piyasaları için büyük resime bakıyor

Kripto Para Analiz – (10 Ocak 2021) Piyasa adeta kan ağlıyor ve birçok yeni yatırımcı, pozisyonlarına bağlı kalmak mı yoksa kayıpları kesmek mi konusunda karar verirken panik içinde olabilir. Bununla birlikte, Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, 2022 için kripto tezlerine dayanarak daha büyük resme bakarak görüşlerini dile getiriyor.

Araştırmacı kripto sektöründe altyapı da yatırım yapılması gerektiğine vurgu yapıyor

Messari araştırmacısı, sektörde “dot com balonu” ile karşılaştırmak için “kripto balonuna” atıfta bulunma eğilimi olsa da, dot com balonunun piyasa değeri açısından ikincisine yakın olmadığını söyledi. Dahası, Bitcoin’in “muhtemelen “Web3″ bile olmadığını ekledi. “

Öyle olsa bile, umutsuzluğa kapılmak için fazla bir neden yok. Selkis’e göre, çok yakında büyük büyüme seviyeleri geliyor ve gereklilik büyük olasılıkla yeniliği teşvik edecek:

“…Geçen yıl DeFi ve NFT’ler patladığında bariz ölçeklendirme zorlukları vardı. Bu, L1’lerde büyük hamlelere yol açtı.”

Buna ek olarak Selkis, sadece kriptoya değil, gelişmesine yardımcı olan altyapıya da yatırım yapılması gerektiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Şimdi? Bu çok zincirli bir dünya. NFT’ler 10 yıl içinde 100 kattan fazla büyüyecek. DeFi olacak = on yıl içinde küresel finans. Zincirler arası köprülere, cüzdanlara, kimlik/yönetim araçlarına yatırım yapın…”

Aslında Selkis, yeterli zaman verildiğinde çeşitli kripto varlıklarının ölçeklenebileceği zirveleri de tahmin etti.

Messari’nin kurucusu bu bulguları, yatırımcıların mevcut piyasa koşulları hakkında neden endişe duyduklarını sorgulamak için kullandı.

https://twitter.com/twobitidiot/status/1480270909336432640

Kripto para piyasaları için gündemde iki temel sorun var

Ancak, piyasa aşırı bir korku durumunda. Dolayısıyla, yukarıda belirtilenler anlaşılabilir. Atlantik’in bir tarafında, kripto sahipleri, Federal Rezerv tarafından faiz oranlarında potansiyel bir artışın uzun vadede pozisyonlarını nasıl etkileyeceği konusunda gerginler.

Dünyanın diğer tarafında, Kazakistan’daki şiddetin patlaması ve enerji sorunları hem Bitcoin madencilerini hem de yatırımcı duygularını sert bir şekilde vurdu.

Bitcoin düşebilir ve yatırımcılar dünyanın sonu geliyormuş gibi hissedebilir. Bununla birlikte, Electric Capital’in 2021 Geliştirici Raporu, uzaklaştırmanın öneminin altını çizdi. Raporda, 2021’de 34.000’den fazla yeni geliştiricinin açık kaynaklı projelere kod katkısında bulunduğu belirtildi. Rapor, Bitcoin hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin, ekosistemine her ay gelen 100’den fazla yeni geliştiriciden oluşan bir gelişim söz konusu. Bitcoin, Aralık 2021’de aylık ortalama 600’den fazla aktif geliştiriciye ulaştı.”

Sonuç olarak, Selkis umutlu olmak için çeşitli nedenler olduğunu söylüyor.

kaynak: ambcrypto


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.