AVAX 'da son durum: 27 Eylül 2021

AVAX’da son durum: 27 Eylül 2021

Geçtiğimiz haftayı Çinli emlak devi Evergrande şirketinin iflas ihtimaliyle tedirgin kapatan kripto dünyası bu kez de Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun kripto para madenciliği projelerine yatırımı yasaklamasıyla deprem yaşadı. Haber sonrası Bitcoin sert düşerken AVAX da dahil olmak üzere diğer altcoinler de bu düşüşe eşlik etti.

Fed faiz kararından sonra bir miktar rahat nefes alan kripto piyasası Çin’den gelen haberler sonrasında yeniden satış baskısına maruz kaldı. Binance ve Huobi gibi borsaların Çin’deki faaliyetlerini durdurması ise yatırımcılarda tedirginlik yarattı.

Avalanche tokeni olan Avax’ta da gelişmeler sonrasında sert dalgalanmalar görüldü. En son 23 Eylül’de 80$ seviyelerinde tarihi zirve gözlemlenen altcoin, haber sonrasında 60$ seviyelerine kadar geriledi.

Fibonacci 0,5 seviyesine kadar gerileyen Avax buradan tepki alarak 0,618 seviyesi olan 67$ üzerinde kalmayı başardı.

8 Eylül itibariyle gözlemlenen yükseliş trendinde ufak ihlaller gerçekleşse de trend içerinde kalmayı başaran Avax, 50 günlük hareketli ortalaması olan 67$ üzerinde kalmaya devam ediyor.

Aşırı satış baskısıyla olası geri çekilmelerde 63$ – 59$ ve 55$ seviyeleri destek görevi görürken, 72$ ve 79$ seviyeleri fib direncini oluşturmaktadır.

Rsi nötr bölgede herhangi bir aşırı alım veya aşırı satım belirtileri göstermezken MAcd Avax alım işlemlerinin arttığına işaret etmektedir.

Analizin gerçekleştiği saatlerde Avax 68$ seviyelerinde Fib 0,618 üzerinde işlem görmeye devam etmektedir.

Bu analiz Twitter kullanıcısı Deli Balta tarafından yazılmıştır.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.