Bitcoin'de son durum: 27 Eylül 2021
Bitcoin'de son durum: 27 Eylül 2021

Bitcoin’de son durum: 27 Eylül 2021

Geçtiğimiz hafta Çin’li emlak devi Evergrande şirketinin iflas açıklama ihtimali Fed toplantısı öncesinde tedirginlik yaşayan kripto piyasasının amiral Coin’i Bitcoin sert satışlar gördü ve dalgalı fiyat hareketlerine sahne oldu. Fed faiz kararı sonrası yeniden toparlanan Bitcoin, en son yine Çin’den gelen olumsuz haberler neticesinde sert düşüşe maruz kaldı.

Bildiğiniz gibi Çin 24 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada tüm kripto para ve mining (kripto para üretimi) işlemlerini yasakladığını açıklamış ve açıklama sonrası neredeyse tüm kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşanmasına sebep olmuştu.

BTC/USDT günlük grafiği

Bitcoin karar sonrası %8’e yakın değer kaybıyla 45.000$ seviyelerinden 40.000$ seviyelerine kadar gerilemiş ve günü 42.000$ seviyesinden kapatmıştı.

14 Nisan’da görülen tarihi 64.000$ sevilerinden başlayan düşüş trendi Temmuz ortasında görülen 29.000$ seviyeleriyle son bulmuş ve yeni bir yükselen trend oluşmaya başlamıştı. Eylül başında görülen 52 Bin dolarlık zirve sonrası peşpeşe gelen haberlerle 40 Bin dolar seviyelerine gerileyen Bitcoin Fib 0,382 seviyesi ((42.860) üzerinde işlem görmeye devam etmekte.

Teknik görünümde Ağustos başında görülen düşen kırılımıyla birlikte 52 Bin $ seviyelerini test eden Bitcoin, 39 Bin $ dolar seviyesine kadar gerilemiş ve güç toplayarak tekrar 42 Bin $ seviyesine ulaşmıştır.

Tarihi zirvesi 64 Bin $ olan Bitcoin’de yeni zirvelerin görülmesi için Fib 0,618 (51.263$) seviyesinin geçilmesi şart. Sonrasında sırasıyla 57 Bin $ ve  64 Bin $ seviyeleri Fib dirençleri olarak hedef durumundadır.

Olası trend bozulmasında yaşanacak geri çekilmelerde 37 Bin $ ve 29 Bin $ seviyeleri güçlü destek noktalarımızdır.

Rsi, 45 değeriyle nötr bölgede devam ederken Macd negatif bölgede devam etmektedir. Analizin yazıldığı saatlerde Bitcoin 43.819 $ fiyatından işlem görmektedir.

Bu analiz Twitter kullanıcısı Deli Balta tarafından yazılmıştır


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.