AVAX piyasadan daha hızlı toparlanıyor; İşte son gelişmeler
AVAX piyasadan daha hızlı toparlanıyor; İşte son gelişmeler

AVAX piyasadan daha hızlı toparlanıyor; İşte son gelişmeler

Kripto piyasalarında gündem yoğun şekilde devam ederken Bitcoin dünkü sıçramasıyla bazı toparlanma belirtileri verdi. Bunun yanında AVAX piyasadan pozitif ayrışan fiyat hareketine devam ediyor. AVAX fiyat hareketini düzenli takip eden Twitter kullanıcısı  Deli Balta, AVAX değerlendirmelerini paylaşmaya devam ediyor..

Kripto para piyasasında hafta başından beri gözlenen düşüş seyri dün akşam saatlerinde gelen ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı açıklamasıyla bir nebze son bulmuş gibi. Federal Açık Piyasa Komitesi üyeleri faizleri oybirliğiyle değiştirmeme kararı alırken politika faizi yüzde 0 – 0.25 aralığında sabit kalmış oldu.

 

Çin emlak devi  Evergrande şirkenin iflas ihtimali ve Fed faiz kararı piyasa üzerinde hafta başından beri satış yönlü baskı oluşturmuştu. Akşam saatlerinde açıklanan faiz kararı neticesinde bir nebze rahatlayan piyasada Avalanche token’ı olan Avax yeniden yükselişe geçti.

Sosyal medyada 1. yıl dönümünü kutlayan Avalanche mainnet yatırımcısına güven vermeye devam ediyor. En son açıklanan 230 milyon dolarlık yatırımın yankısı hala sürerken, Avax token’ın piyasanın geneline göre güçlü duruşu yatırımcıyı doğru karar verdiklerine ikna etmiş görünüyor.

AVAX kısa vadeli görünüm

Teknik görünümde 4 saatlik grafikte incelediğim altcoin, dünkü Fed kararı sonrası yeniden yükselen trende oturmuş görünüyor. 20 Ağustostan beri devam eden yükselen kanal içerisinde ki hareketlerine devam eden Avax 21-22 Eylül tarihlerinde 55$ seviyelerine kadar düşmüş ve bugün itibariyle kanal direnci olan 78$ seviyesine ilerlemeyi başardı.

Rsi nötr bölgede olmakla birlik MACD alım kısmının öne geçtiğini göstermektedir. Token 60 günlük ortalama üstünde seyretmeye devam ediyor.

Olası geri çekilmelerde 73$ ve 67$ seviyeleri destek görevi görürken 80$ seviyesi fibo direncidir.

kaynak: Deli Balta


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.