Sert düşüşler sonrası AVAX'da son durum: 21 Eylül
Sert düşüşler sonrası AVAX'da son durum: 21 Eylül

Sert düşüşler sonrası AVAX’da son durum: 21 Eylül

Coinbase’in kripto para kredi verme programını devreye almama kararı, küresel piyasaları da etkileyen Çin Emlak şirketi Evergrande’nin mali yapısının bozulduğuna dair haberler kripto piyasasında da sert satışların gelmesine sebep oldu. İki gündür süren satışların bugün hafiflemesi bekleniyor. Bu içeriğimizde Twitter kullanıcısı Deli Balta tarafından AVAX/USDT ‘nin son görünümü değerlendirildi.

avax/usdt 4 saatlik grafik

Avalanche tokeninde satışlardan etkilenirken değerlemede yazım saati itibariyle bir miktar toparlanma gözlenmektedir. Teknik görüntüye bakacak olursak Ağustos başından itibaren başlayan yükseliş trendinde en son Eylül ortasında gerçekleşen ihlal sonrası, toparlanma devam etmiş ve gelen satış baskısıyla trend dibi seviyelerine kadar gerilemiştir. Trend destek seviyesi olan 55$ seviyesi iki günlük satış baskına direnmiş ve fiyat istikrarı sağlanmış görünüyor.

Rsi nötr bölgede seyrederken Macd indikatörü satışların azalma eğiliminde olduğunu işaret ediyor. 50 günlük MA’nın altında seyreden altcoin fiyatı için toparlanma ortalama 60$ üzerinde olabilir. Yazının yazıldığı sırada AVAX fiyatı 58,25 dolardan el değiştiriyordu.

Avax şu an ne kadar?

AVAX fiyatı
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h

yazan: Deli Balta


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.