Avalanche (AVAX) fiyat analizi: 27 Kasım 2021
Avalanche (AVAX) fiyat analizi: 27 Kasım 2021

Avalanche ile ilgili son gelişmeler ve AVAX teknik analizi – 19 Eylül

Avalanche projelerini yakından takip eden Twitter’da Deli Balta (@Deli_Balta__) takma ismini kullanan arkadaşımız, son günlerde popülaritesi iyiden iyiye artan AVAX ile ilgili son gelişmeleri ve altcoin’in teknik görünümünü kendi görüşleriyle paylaştı. İçeriğin devamında Deli Balta’nın (@Deli_Balta__) görüşlerine yer veriyoruz.

Son günlerde yatırımcıların gözü Avax’ın üzerinde. Geçtiğimiz Şubat ayında 60$ gördükten sonra düşüş trendine giren Avax, Temmuz ayında 9$ seviyelerini gördükten sonra önce tarihi zirvesi olan 60$’ı geçti ve 75$ yeni bir zirve yakalamış oldu. 2020 yılında piyasaya çıkan Avax, Avalanche ağının çok hızlı gelişmesiyle yatırımcısına güven veren bir coin haline geldi.

Avalanche Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer’e göre Eylül 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana Avalanche, blok zincirinde organik olarak en hızlı büyüyen ekosistemlerden biridir. Şu anda Tether, SushiSwap, Chainlink, Circle gibi üst düzey DeFi projeleri dâhil olmak üzere platformda inşa edilen 270’den fazla projeye ve tokenları belirleyen binden fazla doğrulayıcı düğüme sahiptir.

En son Polychain ve Three Arrows Capital’in öncülük ettiği 230 milyon dolarlık bir yatırım alan Avalanche finansın merkezi olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.

AVAX teknik görünümü

AVAX/USDT 4 saatlik grafik

Teknik analize bakacak olursak Ağustos ve Eylül aylarında görülen zirvelerle oluşan fincan kulp formasyonu hedef olarak 94$ ı işaret etmektedir. 68$ dolar seviyesi trend desteği olmakla birlikte ana destek noktamız 60$-64$ aralığıdır. Eylül sonu sıralı hedeflerimiz 100$ ve 132$ seviyeleri olmakla birlikte sene sonu hedefi olarak 200$’ı verebiliriz.

Sizde proje inceleme veya kripto para analizleri yayınlatmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.