kripto para analiz ethereum analizi

Ethereum (ETH) geri mi dönüyor, Blockchain verileri ne gösteriyor?

Kripto para piyasaları bir miktar toparlanma görürken dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), dün yüzde 7,45 değer kazandı ve yeniden 4.300 dolar bandını test etti.

Ethereum için bazı Blockchain ölçümleri, dünyanın en büyük altcoin’inin güçlenmeye devam edebileceğine dair bazı işaretlere sahip.

Ethereum için kritik Blockchain ölçümleri

Daha önce bildirdiğimiz gibi, borsalar dışındaki Ethereum balinaları bu fiyat düzeltmesinde büyük arzı artırıyor. Öte yandan, ortalama gas ücreti geçen hafta içinde %80 gibi büyük bir oranda düştü ve bunun da Ethereum faaliyetlerinde artışa yol açması muhtemel. Blockchain veri sağlayıcı Santiment’in açıkladığı gibi:

Ether (ETH) tekrar 4.330 doların üzerinde ve ortalama ücret sadece 11.46 dolar olan tüccarlar için fayda daha makul olmalı. Bu, işlem başına ücretlerin 55.65 dolara yükselmesi sonrası işlem ücreti fiyatlarıydı ve ücretler bu seviyelere geri döndü.

Öte yandan, Ethereum (ETH) arzı düşüşte. Londra hardfork’unu 2021 Ağustos’unun başlarında yayına girdi ve ETH arz dinamikleri büyük ölçüde değişiyor. Ethereum (ETH) blok zincir ağı, yakılan ETH’de toplam 1 milyona ulaşmaya yakın.

Londra hardfork’undan bu yana toplam 947.000 ETH yakıldı. Bu 4 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değer. Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode ayrıca şunları bildiriyor:

Günlük yanma oranı, Londra hardforkundan bu yana geçen aylarda istikrarlı bir şekilde artıyor. Şu anda günde 10-15 bin ETH yakma oranıyla, önümüzdeki birkaç gün içinde 1 milyon Ether’in yandığı görülecek

Yakılan ETH miktarı, Ether’in arz yörüngesini gözle görülür şekilde değiştirmeye başladı. Ağda dolaşımdaki ETH arzı, şimdi EIP-1559’un uygulanmasından sonra %0,8 daha düşük.

Ether (ETH) bugün bir geri dönüş sinyali vermiş olsa da, bunun ölü bir kedi sıçraması olup olmadığı henüz belli değil. Moonrock Capital’den Simon Dedic, ETH haftalık kapanışta 4.000 doları korursa, düşüşün tersine dönerek  yatırımcılar için yükseliş olabileceğini söylüyor.

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.