kripto para analiz ethereum analizi

Güncel Ethereum Analizi

Güncel Ethereum analizi ile kripto para piyasalarının en büyük 2. kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ethereum analizi

Kripto Para Analiz (11 Temmuz 2022) – Ethereum, Temmuz ayının 2. haftasında 1.163 doların altında kaldığı sürece haftalık destek seviyelerini test edebilir:

11 – 17 Temmuz ETH/USDT destek – direnç seviyeleri
3.direnç 1394
2.direnç 1305
1.direnç 1251
pivot 1163
1.destek 1074
2.destek 1020
3.destek 932

Ethereum fiyatı, şu an 3.405,28 $ ve piyasa değeri 409.205.220.326 $ ‘dır. Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saatte -0.37% değişti. Günlük hacmi 15.241.512.998 $ ile tüm kripto para birimleri arasında 2. sırada yer alıyor.

Ethereum nedir?

Ethereum, merkezi olmayan bir işletim sistemidir. Platform, pratikte “merkezi olmayan uygulamalar” kavramını tanıttı. Kurucusu Vitalik Buterin, başlangıcından bu yana blockchain ve Bitcoin geliştirme faaliyetlerinde bulunuyor.

Bugün, Ethereum kullanılarak ICO’larda birkaç kripto para birimi verilmektedir. Bu tokenler ERC-20 olarak adlandırılır ve Ethereum Sanal Makinesinde komut dosyalarını çalıştırmak için temel oluştururlar. Ethereum, “akıllı sözleşmeler” in geliştirilmesi yoluyla, bir değişim aracı olmanın yanı sıra belirli bir işlevi olan tokenleri imzalamayı mümkün kıldı ve blok zincir “işlemlerinin” yeteneklerini genişletti.

Anahtar kripto para birimi, genellikle akıllı sözleşmelerde veya dApp’lerde ödemeler için kullanılan Ether’dir. Ek olarak, Ethereum, düğümlerinden bir tür hesaplama gerektiren işlemlerle ilişkili bir kripto para birimi olan GAS ile de besleniyor. GAS fiyatı, bir görevi yerine getirmek için gereken hesaplama gücünün türüyle orantılıdır. Bu nedenle, bir işlemi çalıştıran veya doğrulayan düğümlerin ödenmesi için GAS olarak bir ücret dahil edilir.

Başlangıçta Ethereum, fikir birliğine varmak için iş kanıtı kullandı. Ancak Casper protokolü, Ethereum konsensüsünü PoW’dan özel bir proof-of-stake protokolüne kaydıran önemli bir aşamayı başlattı.

Ethereum analizi nedir? Neden önemli?

Ethereum analizi ile Ethereum fiyat hareketi konusunda fikir sahibi olunabilir. Böylece kısa veya uzun vadeli Ethereum yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar, doğru yerden kripto para alma konusunda farklı görüşlerden yararlanabilir.

Ethereum, kripto para piyasanın en büyük 2. kripto varlığı olurken altcoin piyasasının en büyük kripto parasıdır. Kripto piyasalarında önemli bir pazar payına sahip olan Ethereum (ETH), fiyat hareketiyle altcoin pazarının geri kalanı için önemli bir referans olarak kabul edilir.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.