Ripple Fiyat Analizi: 31 Mayıs 2021
Ripple Fiyat Analizi: 31 Mayıs 2021

XRP Fiyat Analizi: 4 Mayıs 2021

  • XRP fiyatı, 1.42 $ ‘da önemli bir destek engeline geri döndü.
  • Network Profit ve MVRV gibi zincir içi ölçümler, son çökme nedeniyle bir sıfırlama göstermektedir.
  • Talep bölgesinden 1,33 $ ‘dan 1,40 $’ a uzanan bir sıçrama, % 40’lık bir boğa rallisini tetikleyebilir.

XRP fiyatı, yeni yıllık yüksekler yaratabilecek bir boğa rallisi vaadini gösteriyor. Bu hareket, Ripple’ın kritik bir destek bariyerini test etmesinden sonra geldi.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor

XRP fiyatı, baş-omuz modelinin boyun çizgisini 1.42 $ ‘da test etmek için önceki 4 saatlik bir mum çubuğunda yaklaşık % 10 düştü.

Bu düzenek, baş olarak adlandırılan merkezi eğimle birlikte üç düşük salınım içerirken, diğer iki derinlik omuzlar olarak bilinir. Bu zirvelerin salınım yükseklikleri, boyun çizgisi olarak bilinen 1.42 $ ‘da yatay bir direnç oluşturmak için trend çizgileri kullanılarak birleştirilebilir.

1,42 ABD dolarının üzerinde belirleyici bir kapanış, boyun çizgisi ile başın alt kısmı arasındaki mesafe olan % 35’lik bir artış öngörüyor. Bu ölçüyü yatay dirence eklemek, 1,98 dolarlık bir hedef verir.

30 Nisan’da bu modelden çıktıktan sonra, token % 19 arttı, ancak 1,65 dolar civarında reddedildi ve bu, XRP fiyatının şu anda işlem gördüğü 1,42 dolara % 15’lik bir düşüşle sonuçlandı.

Alıcılar birleşirse, XRP fiyatı, arz engelini 1.65 $ ‘a düşürdükten sonra % 40 artışla 1.98 $’ a çıkabilir.

XRP/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView XRP/USDT

Bu yükselişi destekleyen, tüm günlük işlemlerin genel getirisini hesaplayan Ripple’in ‘Ağ Kar ve Zararı (NPL) göstergesinin sıfırlanmasıdır. Bu nedenle, bu metrikteki bir artış, yerel bir tepe olasılığıyla çakışır.

Bu temel endeks 1 Mayıs’ta yükseldi ve 1.65 $ ‘lık ilk reddi temsil etti. Bunu takiben, 3 Mayıs’ta NPL’de ani bir artış görüldü, bu da birçok adresin kârda olduğunu öne sürerek yatırımcıların kâr realizasyonu olasılığını artırdı.

Yazım anında, bu metrik sıfırlandı ve daha fazla yükselişe yol açtı.

XRP network profit and loss chart
XRP ağı kar ve zarar tablosu
Aynı olaylar Santiment’in geçen ay XRP satın alan adresler için ağın kar / zararını izleyen 30 günlük MVRV modeliyle de gerçekleşti.

Bu metrik, % 0,238 ile yerel bir zirveye ulaştıktan sonra sıfırlanıyor ve bu da bir yükselişin yakında olabileceğini gösteriyor.

XRP 30-day MVRV chart
XRP 30 günlük MVRV grafiği
Modelden bağımsız olarak, düşüş momentumu 1,31 doları aşarsa, XRP fiyatı etrafındaki iyimser senaryo geçersizlikle karşı karşıya kalacaktır. Bu durumda Ripple, sonraki desteği 1,16 $ ‘da test etmek için % 11 düşebilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.