Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin ve Piyasa Analizi: Bitcoin 11 haftanın en düşük seviyesini gördü

Bitcoin fiyatı, momentumun azalması ve ayılar altı aylık kış uykusundan uyanmaya başlamasıyla Şubat ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine düştü.

Pazar gününün erken işlemlerinde, BTC fiyatları 11 haftadan fazla bir süredir en düşük seviyelerine geriledi ve küçük bir toparlanma öncesinde 46.700 $ ‘a ulaştı.

Bitcoin’in bu seviyelere en son düştüğü zaman, bu rallinin ikinci büyük düzeltmesi sırasında Şubat sonunda oldu. Bu dipten bir toparlanma, takip eden iki hafta içinde ilk kez fiyatları 60 bin doların üzerine çıkardı.

Bitcoin İçin İkinci “Düşük”

Bu sefer işler biraz farklı ilerliyor ve düşüş eğilimi kripto varlık piyasalarına geri dönüyor. 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65K $ ‘dan bu yana, Bitcoin daha düşük bir yükseliş yaptı ve şimdi daha büyük bir düşüş trendinin bir göstergesi olan ikinci bir düşük oluşturdu.

Hareket, 13 Mayıs’ta Bitcoin’in enerji tüketimiyle ilgili bir tweet ile tekrar Elon Musk tarafından yönlendirilmiş gibi görünüyor. Bitcoin’in korku ve açgözlülük endeksi, Mart 2020’deki piyasa çöküşünden bu yana en düşük seviyesi olan 20’ye düştü.

Yazım anında BTC, son 24 saatte% 4 düşüşle 48.000 $ ‘ın biraz altında işlem görüyordu.

Piyasa Değeri 150 Milyar Dolar Azaldı

Her zamanki gibi, hareket, diğer kripto para birimlerinin çoğu için bir satış başlattı ve son günlerde yaklaşık 150 milyar dolar piyasalardan çıkmasına neden oldu.

Analist “CryptoFibonacci” haftalık grafiği inceliyor ve bu da boğaların gücünün tükenebileceğini gösteriyor.

Toplam piyasa değeri, 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 trilyon $ ‘dan sonra 2,3 trilyon $’ a geriledi. Uzun vadede işler hala yüksek, ancak düşüş eğilimi artarsa ​​kayıplar hızlanabilir.

Tüm kripto varlıkları bu hafta sonu düzelmiyor ve bazıları, sayıları az olmasına rağmen, son kazançları daha da yükseltmek için inşa ediyor.

Bu hafta sonu savaşçıları arasında, Coingecko’ya göre 2,27 dolardan işlem yapmak için günde % 4,8 ekleyen Cardano yer alıyor. ADA, 15 Mayıs Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son 30 günde % 54 artışla 2.36 $ ‘a ulaştı.

Ripple’ın XRP’si de Cardano’yu dördüncü sıraya taşımak için % 13’lük bir artış ile yeniden canlanıyor. XRP şu anda 73 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.58 dolardan işlem görüyor. Yazım anında yeşil renkte olan diğer iki kripto para birimi Stellar ve Solana’dır ve sırasıyla % 3,7 ve % 12 kazanç sağladılar.

cryptopotato


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.