VeChain (VET) Fiyat Analizi: 29 Haziran 2021
VeChain (VET) Fiyat Analizi: 29 Haziran 2021

VeChain (VET) Fiyat Analizi: 16 Mayıs 2021

  • VeChain fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) tutunuyor.
  • Ichimoku bulutu, hareketli ortalama ile kesişerek ek destek sunuyor.
  • Mart 2020’den bu yana en büyük üç günlük düşüş, ABC düzeltmesinin son ayağını başlatıyor.

Yükselen kanalın altındaki VeChain fiyatındaki düşüş, kripto para birimi kompleksinin salınımlarına VET için yeni bir güvenlik açığı getirdi. Şu anda altcoin 50 günlük SMA ile korunuyor. Bununla birlikte, ABC düzeltmesinin ölçülen hareket hedefi rehberliğinde, VeChain fiyatı, anlamlı bir dip bulmadan önce 23 Nisan’ın en düşük seviyesinin altına inmelidir.

VeChain fiyatı Bitcoin’e karşı avantajını kaybediyor

Üç gün boyunca VeChain fiyatında % 29’luk bir düşüş yükselen kanalın düşük trend çizgisinin temelindeki desteği kırdı. Tabii ki, piyasa gözlemcileri, MEÖ’deki satışları esas olarak Elon Musk’ın Tesla’nın madenciliğin çevre üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri nedeniyle Bitcoin’i arabalar için ödeme olarak kabul etmeyeceğine dair şaşırtıcı duyurusuyla ilişkili olarak fiyatlarda düşüş görüldü.

Günlük MEÖ grafiğinin daha yakından incelendiğinde, 23 Nisan’ın düşük seviyesinden 7 Mayıs’ın en yüksek seviyesine yükselişin, dürtüsellik ve birikim eksikliği ile tanımlanan düzeltici olduğu ortaya çıkıyor. Kripto para biriminin yükseliş değerlendirmesi, Nisan ayındaki % 55’lik çöküşün ardından önemli bir toparlanma yapabildi.

VeChain fiyatı, ABC düzeltmesinin C ayağının başlangıcını 0.120 $ ‘lık ölçülen hareket hedefi veya mevcut fiyattan % 30 düşüşle doğruladı. Tahmin, % 54 düşüşle Nisan 17’de 0.282 $ ‘dan 23 Nisan’ın düşüğü 0.128 $’ a (A Noktası) göre hesaplandı. 7 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 0.260 $ ‘dan (B Noktası) % 54’lük bir düşüş, 0.120 $’ lık ölçülen hareket hedefine (C Noktası) eşittir.

Öngörülen hedef, 23 Nisan’ın en düşük seviyesi olan 0.128 $ ‘ın altını çizecek ve böylece ilk düşüşte ayakta kalan MÖE’nin zayıf sahiplerini sarsacak. Satış baskısındaki bir hızlanma, VeChain fiyatını 0.108 $ ‘dan % 38.2 Fibonacci düzelme seviyesine indirebilir. Fibonacci seviyesi, 2021’in başındaki çanak formasyonunun patlamasından başlayan yükselişe karşılık geliyor.

VET/USD daily chart
Kaynak: TradingView VET/USD

VeChain fiyatının şu anda 50 günlük SMA ve Ichimoku bulutu tarafından çerçevelenen sağlam bir destek seviyesinde oturduğunu göz önünde bulundurarak yükseliş alternatifini düşünmek çok önemli. Yükselen kanaldaki çöküşün zayıf sahipleri ortadan kaldırmak için yeterli olması ve yeni desteğin istekli MEÖ yatırımcıları için bir fırsat sunması potansiyeli mevcuttur.

Birincil yukarı yönlü hedefler B Noktası 0,260 ABD doları ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,282 ABD dolarıdır.

Doğal olarak, sosyal hacim fiyatla birlikte düşecektir, ancak Nisan ayındaki % 50 düşüşü izleyen düzeltici sıçrama sırasında, sosyal hacim, kısa bir ara haricinde aşağı yönlü yörüngeyi sürdürdü. VeChain fiyatı Nisan ayının en yüksek seviyesinin % 10’una kadar gelmesine rağmen, sosyal medyadaki kapsam eksikliği, kripto para birimi kompleksindeki azalan ilgiye ve göreceli gücüne işaret ediyor.

VET social volume
Sosyal Hacim

Şimdilik, sosyal hacim önemli ölçüde azaldı ve fiyat yapısı düşüş eğilimi göstererek VeChain fiyat görünümünü daha geniş pazarda devam eden gecikmeye karşı savunmasız bıraktı.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.