Ripple Fiyat Analizi: 31 Mayıs 2021
Ripple Fiyat Analizi: 31 Mayıs 2021

XRP Fiyat Analizi: 14 Mayıs 2021

  • XRP fiyatı, yükselmeden önce 0,941 ila 1,172 dolar olan talep bölgesini test edemedi.
  • 1.340 Dolar ile 1.477 Dolar arasında değişen arz engelini ortadan kaldırmak Ripple’ı 1.769 Dolara kadar çıkarabilir.
  • 0.941 $ ‘lık bir kırılma, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve yeni bir düşüş trendini tetikleyecektir.

XRP fiyatı, Çarşamba günü Tesla kaynaklı piyasa çöküşü nedeniyle büyük bir çöküşe tanık oldu. Artık Ripple ya acil talep engelini test edebilir ya da daha yüksek bir ralli için arz bölgesini kırabilir.

XRP fiyatı bir dönüş yaşıyor

XRP fiyatı 6 Mayıs’ta yerel bir zirve oluşturduktan sonra kabaca % 32 düştü. Bu noktadan bu yana, Ripple daha düşük yüksekler ve daha düşük dipler oluşturmaya devam etti. Son zamanlarda yükselme girişimlerinden ikisi, yükseliş momentumunun olmaması ve arz bölgesinden 1.340 $ ‘dan 1.477 $’ a uzanan direnç nedeniyle başarısız olmuş gibi görünüyor.

Bu nedenle, XRP fiyatının 0,941 dolardan 1,172 dolara uzanan destek alanını etiketlemek için % 12 geri çekilmesi muhtemeldir. Bu hareket, tokene söz konusu direnç bölgesini kırmak için gereken ekstra gücü sağlayacaktır.

1.477 $ ‘ın üzerinde kapanışta belirleyici 4 saatlik bir mum çubuğu, yükselişin ikincil bir teyidini sağlayacaktır.

Bu yükseliş trendindeki ilk ilgi alanı, 1.653 $ ‘lık % 162 Fibonacci uzatma seviyesidir. Satın alma baskısı bu noktanın ötesinde devam ederse, XRP fiyatı 1,769 $ ‘a yükselebilir. Sonuç olarak, bu boğa rallisi, mevcut fiyat seviyesinden % 30’luk bir artış anlamına gelecektir.

XRP/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView XRP/USDT

Ripple fiyatı keşif yapıyor gibi görünse de, yatırımcıların Çarşamba veya Perşembe günkü işlem seansında olduğu gibi piyasayı çökerten ani bir satış baskısının farkında olmaları gerekiyor. Satıcılar, 0.941 dolarlık destek seviyesini ikna edici bir şekilde kırarsa, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve uzun süreli bir düşüş trendi olasılığını ortaya çıkaracaktır.

Bu durumda, XRP fiyatı, 23 Nisan’da yaratılan 0,886 dolardan düşüşü etiketlemek için % 6 düşebilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.