Analist görüşü: Bu 6 altcoin'e dikkat çekti, BTC için ise hedefini belirledi
Analist görüşü: Bu 6 altcoin'e dikkat çekti, BTC için ise hedefini belirledi

Altcoin takibi: 2 Mayıs XRP, Tezos (XTZ), Cardano (ADA) analizleri

Altcoin takibi köşemizde bugün XRP, Tezos (XTZ), Cardano (ADA) altcoin’lerinin analizlerine yer veriyoruz.

XRP/USDT

XRP, 21 Nisan’da 0,183 dolar kapanışıyla 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktıktan sonra ilk düzeltmesini 22 sent seviyelerinde 30 Nisan’da gördü.  Bu 100 günlük MA seviyesinin henüz geçilmediğinin bir teyidi olarak yorumlanabilir. Ancak son sinyaller Buy1 ve Moon alış yukarı yönlü trendin devam edebileceğine işaret ediyor.

Son duruma göre 100 MA’nın üzerinde bir açılış ve kapanış mumu görmemiz durumunda (yaklaşık 0,22 dolar seviyesi üzeri), XRP için ilk hedef, 25 sent bandı olarak duruyor. Yukarı yönlü ivmenin devamı halinde hareketin yaklaşık 0,29 dolara doğru devam edebileceğini görebiliriz.

XRP fiyatı şu an ne kadar?


XTZ/USDT

Tezos (XTZ) yaklaşık bir haftadır 2,73 dolar fiyatını destek olarak kullanıyor. Henüz bu seviyeden kopan bir görünüm vermedi. Ancak bu seviyenin bir haftadır korunması olumlu algı oluşturabilir ve XTZ’nin bir sonraki direnç fiyatı, 3,16 dolar doğru bir yükseliş görebiliriz.

Bir sonraki hedef ise son zirve fiyatı 3,96 olabilir. Günlük XTZ/USD grafiğinde yeşile dönen engineeringrobo bulutu, orta vadeli yükseliş için olumlu bir sinyal. 2,73 dolar desteğinin altında bir günlük kapanış mumu görmemiz durumunda 2,35-30 dolar aralığına doğru bir düzeltme görebiliriz.

Tezos fiyatı şu an ne kadar?


ADA/USDT

Cardano 100 günlük hareketli ortalamasını hızlı geçtikten sonra dün 0,048 dolar seviyelerinde satışlarla karşılaştı. Özellikle 0,05 doların üzerinde gelebilecek bir günlük kapanış altcoin’i 0,06 dolara kadar taşıyabilir.

Önümüzdeki günlerde ise 0,077 dolar ikinci hedef olarak takip edilebilir. ADA/USDT günlük grafiğinde de bulutun yeşile dönme ihtimali yüksek gibi duruyor. Bu durumu teknik olarak yukarı yönlü ivmenin devam edebileceği şeklinde yorumluyoruz. Cardano’nun 0,05 dolar üzerinde kalma girişimi başarısız olursa bu sefer 100 günlük MA (0,0438 $-twitte bir sıfır eksik yazmışım), kısa vadede bir dinamik destek olarak çalışabilir.

Cardano fiyatı şu an ne kadar?İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Kripto para ve forex ticaretini aynı anda yapabileceğiniz ve 100X’e kadar kaldıraç kullanabileceğiniz bir platform PrimeXBT! Denediniz mi?


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.