chainlink tezos
 Tezos'un iki önemli girişimi ekosisteme Chainlink oracle entegre edecek

 Tezos’un iki önemli girişimi ekosisteme Chainlink oracle entegre edecek

SmartPy ve Cryptonomic, Tezos ağına Chainlink fiyat oracles olarak entegre olarak ekosistemde farkedilen bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Tezos (XTZ) takımının iki lider girişimi, SmartPy ve Cryptonomic, Chainlink (LINK) kehanetlerini Tezos ağında yerel olarak kullanılabilir hale getiriyor.

İki ekip Tezos Vakfı’ndan Chainlink kehanetlerini Tezos akıllı sözleşmelerine entegre etmek için bir hibe aldı. Cryptonomic kurucu ortağı Vishakh, Cointelegraph’a çalışmalarının Tezos ekosisteminde önemli bir eksik bağlantıyı doldurduğunu söyledi:

Çekirdek ekibimizin çoğu, özellikle türev finansmanı olmak üzere birkaç yıldır finans alanında çalışıyor. Çok yüksek kavramsal finansal işlemlerle uğraşan kritik görev sistemleri üzerinde çalıştık. Bu yüzden zincirleme yönetişim ve resmi doğrulama nedeniyle Tezos’a gerçekten ilgi duyuyoruz. Ancak bulmacanın eksik bir parçası, başarılı Tezos DeFi uygulamaları oluşturmak için harici girdiler olmalı.

“Bir oracle, merkezi olmayan finansmanın olmazsa olmazıdır”

Cointelegraph’a konuşan Chainlink CEO’su Sergey Nazarov, merkezi olmayan finans – DeFi – alanı için esnek veri beslemelerinin önemine dikkat çekerek aynı düşünceyi yineledi:

Bence DeFi için çok kullanılışlı olacak, belki de merkezi olmayan bir sigorta görevi görecek. Ama söyleyebileceğim kadarıyla, DeFi’nin Tezos‘ta olması çok ilgi görüyor. Ve iyi bir oracle mekanizmasına sahip olmak, temelde iyi çalışan bir DeFi uygulamasına sahip olmak için artık bir ön şart. Ve bence insanlar oracle mekanizmalarını inşa etmenin bir blok zincir inşa etmeye benzer olduğunu fark etmeye başlıyorlar.

Nazarov, iki benzersiz kripto girişimi arasındaki entegrasyonun diğer projelere de fayda sağladığını söyledi:

Bu, veri sağlayıcıları verileri zincire oturtmaya zorlayan bir ağ efekti çünkü tek bir entegrasyonla eriştikleri daha fazla pazar payı var. Ve birden fazla zincirde olacağımız halde, üzerinde bulunduğumuz her ek zincir diğer tüm zincirlere fayda sağlıyor, çünkü artık veri sağlayıcıların veri satmak için daha fazla pazarı var.

Chainlink emin adımlarla ilerliyor

Bu haber, bir Chainlink yatırımcısının Link’in fiyatının yakında 25 doları aşacağını ve Chainlink’in piyasa değeri olarak Ether’i (ETH) geçeceğini tahmin etmesinden bir gün sonra geliyor.

Çeşitli DeFi projeleri tarafından ortaya çıkan son güvenlik açıkları, Chainlink’in şirketler için bir uzman arayışında kalmayacağını gösteriyor.

Cointelegraph haberinden yerelleştirilmiştir

Chainlink (LINK) fiyatı şu an ne kadar?


Tezos (XTZ) fiyatı şu an ne kadar?İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Kripto para ve forex ticaretini aynı anda yapabileceğiniz ve 100X’e kadar kaldıraç kullanabileceğiniz bir platform PrimeXBT! Denediniz mi?


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.