Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 21 Mayıs 2021

  • Cardano, Bitcoin‘in 40.000 $ ‘ın üzerindeki rallisine katılarak 24 saat içinde % 14 yükseldi.
  • ADA’nın kısa vadeli teknik seviyeleri, boğalar 2,4 doları gözlerken yükseliş sinyalleri veriyor.

Cardano, geniş tabanlı kripto para birimindeki düşüşün ortasında 2,4 dolar civarında yüksek seviyelerden düştü. Boğalar 1,4 dolarda dengelenmeden önce kayıplar 2 doların altına indi. Bitcoin gibi, ADA da Perşembe günü 2 $ ile olan farkın neredeyse kapandığı bir refleks toparlanma başlattı.

İyileşmede önde gelen altcoinlere rağmen, Cardano 2 doların altında ve daha spesifik olarak dört saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) durdu. Ayıların devreye girmesine izin veren bir düzeltme yapıldı.

Yazım anında, ADA, 50 SMA tarafından sağlanan 1.8 $ ‘lık temel desteği kaybettikten sonra 1.75 $’ dan uzaklaşıyor. Boğaların tamamen iyileşmeye konsantre olmaları için daha yüksek desteğe ihtiyaç vardır. Ancak, kısa vadeli teknik seviyeler sabit göründüğü için şuan hiçbir şey değişmez.

Cardano 50 SMA’da reddetti, ancak boğalar 2.4 dolara odaklandı

Dört saatlik grafikteki Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) yükseliş eğilimine sahip. Örneğin, MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin üzerinden geçti ve Cardano’ya satın alma zamanının geldiğini ima etti.

MACD’nin, bir varlığın eğilimini izleyen ve momentumunu ölçen bir grafik katmanı göstergesi olduğunu unutmayın. Bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını veya aşırı satıldığını önermese de, MACD dip fiyatı satın almak veya satmak için pozisyonları belirlemeye yardımcı olur.

ADA/USD price chart
Kaynak: TradingView ADA/USD

50 SMA’nın üzerinde teyit edilmiş bir kırılma, yolculuğun 2 doların üzerinde ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,4 dolara doğru garanti edilmesine yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI), daha uzun bir düzeltmeye işaret eden düşüş görünümüne sahip. RSI orta hattın altına düştükçe, baskı yükselecek; bu nedenle, 1.6 dolar ve 1.4 dolarlık destek seviyelerini tehlikeye atıyor.

Cardano gün içi seviyeleri

Spot oranı: 1,75 $

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Düşük

Destek: 1,6 $ ve 1,4 $

Direnç: 1,8 $ ve 2 $

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.