5 nisan altcoin analizleri
5 nisan altcoin analizleri

5 Nisan Altcoin Analizleri: Tezos, Algorand, Zcash, Kava

Altcoin pazarı 30 Mart tarihinde 54 milyar dolar seviyesinden açıldığından bu yana düşükte olsa günlük istikrarlı yükselişini devam ettiriyor. 5 Nisan Altcoin pazar değeri,  63 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Önümüzdeki hafta için 65 milyar doların önemli bir direnç noktası olabileceğini görebiliriz. 65 milyar dolarlık sermaye değeri, yukarı yönlü kırılırsa altcoin fiyatları da bu bağlam ciddi şekilde etkilenebilir. Bu bağlamda kripto twitter’da takip ettiğimiz traderların analizlerini paylaşamaya devam ediyoruz.

5 Nisan altcoin analizleri

Bugün mercek altına aldığımız altcoinler olan Tezos (XTZ), Algorand (ALGO), Zcash ve Kava analizlerini içeriğimiz devamında inceleyebilirsiniz.

Tezos Bitcoin karşısında güçlenmeye devam ediyor

XTZ/BTC analizini paylaşan Crypto Violin (@Cryptoviolin), Tezos/Bitcoin günlük grafiğinde yükselen trendin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca günlük grafikte EngineeringRobo’nun Buy1 sinyalini vermesi, trendin daha dik açıyla devam edebileceğinin bir göstergesi niteliğinde.

XTZ/BTC grafiğindeki yükselen trend üzerindeki diğer buy1 sinyallerine baktığımızda belirtilen seviyelerin üzerinde Tezos’un Bitcoin’e karşı ciddi sıçramalar yaptığını görebiliyoruz. Tezos’un 2451 sat değerinde destek bulduğunu dile getiren @Cryptoviolin, önceki sinyalleri referans alarak yüzde 10 ila 20 arası bir kâr potansiyeline işaret ediyor. TP3 (3. kâr alım noktası) görebileceğimiz seviye ise bir sonraki direnç noktası olarak belirlenen 3201 sat değeri. Bu seviye ise mevcut durumdan yüzde 29 kâr oranına denk geliyor.

Algorand (ALGO) düşük volatiliteyle fiyat sıkışmasında

Altcoin’leri yakından takip eden The Money Wolf (@CrypticMoney), bugünkü analizinde Algorand (ALGO) fiyat sıkışmasına dikkat çekiyor.

ALGO/USDT günlük grafiğine baktığımızda Bollinger bantlarının birbirine yakınlaşmasıyla fiyat sıkışmasını net şekilde görebiliyoruz. Ancak bu durum dünkü (4 Nisan) fiyat hareketlerine göre yukarı yönlü bir sıçramayla bozulmaya başlıyor gibi gözüküyor. Bollinger Bantlarını geliştirilen John Bollinger’e göre ise her düşük volatilite dönemini yüksek bir volatilite dönemi izler.

Kripto para grafiklerinde sıklıkla rastladığımız bu volatilite durumu için The Money Wolf, temkinli davranarak bu yeni modelin fiyat sıkışmasıyla başladığını ancak üst bandın kırılması akabinde alım işlemleri için 0,21 dolar olarak tespit ettiği direncin kırılması gerektiğini ifade ediyor.

Zcash güç toplamaya çalışıyor

Zcash’i yakından takip eden The Money Wolf, toparlanma çabası içinde olan altcoin için bu seviyelerden alımların henüz erken olabileceğini düşünüyor. Sadece yakın zamanda ATL (tüm zamanların en düşük değeri) fiyatından alanların elinde tutmasını öneriyor.

Zcash, yükseliş trendi teyidi için ise günlük Zcash/USDT grafiğinde yüzde 100 başarıya sahip olduğunu gördüğü EngineeringRobo buy2 sinyalinin beklenmesi gerektiğini öneriyor.

Kava dramatik düşüşü sonrası toparlanma yolunda

Tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördükten sonra Mart ortasındaki sert satışlarla bu sefer tüm zamanların en düşük değerini gören (ATL) Kava, toparlanma yolunda ilerliyor.

KAVA/USDT günlük grafiğine baktığımızda ise son sinyalin hala Super Sell&Sell2 olduğu görülüyor. Ayrıca EngineeringRobo Cloud da hala kırmızı. Hareketli ortalamaların konumunu da bu iki sinyali destekler nitelikte. Yükselişin teyidi için ise üçgen formasyonu görülen KAVA/USDT grafiğinde bu üçgenin üst çizgisinde kırılım görülmesi daha emniyetli olacak gibi. Üçgenin alt çizgisinin kırılması ise piyasa tarafından kısa vadeli yükseliş trendinin bozulması olarak yorumlanabilir.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.