Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 29 Haziran 2021

  • Cardano fiyatı, yakınlaşan iki trend çizgisi arasında birleşiyor ve yakında volatil bir hareket yapabileceğine işaret ediyor.
  • 1,40$’ın üzerinde 4 saatlik belirleyici bir mum kapanışı bir yükseliş trendini doğruluyor, ancak 1,20$’lık bir kırılma yeni bir düşüş trendini işaret ediyor.
  • ADA’nın aşağı yönlü hareket etmesi ve düşük seviyeyi 1,20 dolarda test etmesi ve ardından yükselmesi muhtemel.

Cardano fiyatı, 3 Haziran’dan bu yana herhangi bir önemli yüksek seviye olmaksızın düşüş trendinde, bu da ayıların piyasaları rahatsız ettiğini gösteriyor. ADA dar bir aralıkta işlem gördüğünden, iki yakınsak trend çizgisi arasında konsolide oluyor ve büyük bir kırılma yakında gibi gözüküyor.

Cardano fiyatı aldatıcı bir harekete hazırlanıyor

Cardano fiyatı, Haziran ortasına kadar %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde 1.47 dolardan işlem görüyordu. Ancak, ADA 18 Haziran’da bunun altına düştüğü için bu durum değişti. O zamandan beri, Cardano fiyat hareketi, aralığın sıkılaştığını gösteren daha düşük en yüksek ve daha yüksek en düşük şeklinde olmuştur.

Genellikle, bunun gibi gelişmeler büyük hareketlerle sonuçlanır.

Bu çıkış, altcoin’in eğimli/düşüş trend çizgilerini kesmesini ararken, yatırımcılar, ADA’nın nereye gidebileceğini ayırt etmeye yardımcı olacak ani salınım noktalarına çok dikkat etmeliler.

Cardano fiyatının daha düşük seviyede kırıldığını varsayarsak, destek seviyesini 1,24 $ olarak etiketleyecektir. Satış baskısı artmaya devam ederse, ADA dipleri 1,20 dolardan süpürebilir. Bu düşüş, bir yükselişin başladığının habercisi olan likiditeyi toplar.

Bu nedenle, yatırımcılar %10’luk bir düzeltme ve 1.20$’lık bir süpürme ve ardından direnç seviyesini 1.40$’da yeniden test eden %16’lık bir yükseliş trendi bekleyebilirler. Bu seviyenin aşılması, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 1,47 dolardan yeniden test edilmesi olasılığını getirir.

ADA/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView

ADA fiyatı 1,20 doların üzerine çıkamazsa, yukarıda açıklanan yükseliş tezi tehlikeye girecek. Böyle bir hareket, satıcıların baskın olduğunu ve satın alma baskısını emdiğini ortaya çıkaracaktır.

Böyle bir durumda, ADA muhtemelen 23 Haziran’dan itibaren 1,11$’dan sonraki düşük seviyeyi tekrar ziyaret edecek. Bu bariyerin kırılması, iyimser anlatıyı geçersiz kılacak ve Cardano fiyatını 1$’dan düşük aralığa çekebilecek bir düşüş trendini başlatacak.

Cardano (ADA) şu an ne kadar?

Cardano (ADA)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.