Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 4 Haziran 2021

  • Cardano fiyatı yükselen bir kama modelinin alt çizgisini kırdı ve %12 düştü.
  • ADA, 1.833 dolarlık arz bariyerinin tersine çevrilmesine bakıyor, ancak 1.488 ila 1.566 dolarlık talep bölgesine bir düşüş muhtemel.
  • 1.488 dolarlık bir kırılma, yükselişin tersine çevrilmesi tezini geçersiz kılacaktır.

Cardano fiyatı, Elon Musk’ın Cuma günkü tweet’inden sonra düşerken daha geniş kripto para piyasasını takip etti. Ancak, ADA bir destek bariyeri bulmuş gibi görünüyor ve geri dönüş belirtileri gösteriyor.

Cardano fiyatı bir kırılma noktasında

4 saatlik grafikte, Cardano fiyatı 2 Haziran’da yükselen kama modelinin altına düştü. Sonunda olmasa da, ADA direnç seviyesine 1.833 $’a ulaştı ve ardından %12 düşüş yaşadı. Alıcılar 1,653 dolardan destek bariyerini aşmış görünüyorlar ve çizgiyi koruyorlar.

Cardano fiyatı, son çöküşü geri alan ve 1.833 dolarlık arz bariyerini etiketleyen satın alma baskısında bir artışa tanık olabilir.

Bununla birlikte, 1.653 $ ‘lık acil destek seviyesi bozulursa, ADA’nın talep bölgesinde 1.488 $ ile 1.566 $ arasında değişen istikrarlı bir zemin bulması muhtemeldir.

Bu platformdan bir sıçrama, ADA’yı %17 oranında 1.833 $ sevyesine itebilir. Satın alma baskısı bu engelin ötesinde devam ederse, ADA muhtemelen 2.037 doları test etmek için %11 daha yükselecek.

ADA/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView ADA/USDT

Öte yandan, ADA fiyatı 1.488 doların üzerinde tutunamazsa, yukarıda açıklanan yükselişin tersine çevrilmesi tezini geçersiz kılacaktır.

Böyle bir hareket, Cardano fiyatını yükselen kama modeli tarafından tahmin edildiği gibi amaçlanan hedef olan 1.448 $ ‘a düşürür. Bunu takiben, talep siparişleri yığılmaya devam ederse, ADA %8 kayıp yaşayarak 1.322 $’a düşebilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.