Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: 3 Haziran 2021

  • Chiliz fiyatı, daha yükseğe tırmanmak için önemli bir direnç bariyerinin altında işlem görüyor.
  • 0,338 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecektir.
  • Bir ilerlemeyi başlattıktan sonra CHZ 0.291 doların altına düşerse, yükseliş tezi geçersiz kılınacaktır.

Chiliz fiyatı şu anda önemli ölçüde büyük bir direnç seviyesinin altında işlem görüyor. Yatırımcılar, kısa süre içinde bu arz bölgesinin üzerinde bir satın alma girişimi bekleyebilirler. Bunun üzerinde kesin bir kapanış yükseliş trendini tetikler, ancak başaramazsa düşüş trendinin devam ettiğinin sinyalini verir.

Chiliz yükseliş sinyalleri yakıyor

Chiliz fiyatı, 0,302 ila 0,338 dolar arasında değişen bir tedarik bölgesinin altında dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu hamle, 26 Mayıs’ta başarısız bir kırılma girişiminin ardından geldi. Satın alma baskısında CHZ’yi 0,295 doların üzerine iten olası bir artış, boğaların varlığına işaret edecek. Chiliz fiyatı, 0,338 doların üzerinde 6 saatlik belirleyici bir kapanış yaparsa, arz bölgesini talebe çevirecektir. Bu hareket aynı zamanda CHZ’yi %34 oranında 0,455 $’lık yükselişe itebilecek bir yükseliş trendini tetikleyecek.

0.402 $ ‘lık geçici arz bariyeri, alıcılar onu geçecek kadar güçlüyse satıcılar devreye girerse bir tavan görevi görecek.

Bu nedenle, yatırımcıların 0,402 ve 0,455 dolar seviyelerini yakından takip etmesi gerekiyor.

CHZ/USDT 6-hour chart
Kaynak: TradingView CHZ/USDT

Buna ek olarak, IntoTheBlock’un IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modeli de bu yükselişi destekliyor ve Chiliz fiyatı için çok az direnç gösteriyor.

Bununla birlikte, ortalama 0,265 $ fiyatla yaklaşık 1,3 milyar CHZ satın alan 1.710 adres, potansiyel olarak varlıklarına daha fazlasını ekleyerek kısa vadeli satış baskısını hafifletecektir.

CHZ IOMAP chart
CHZ IOAMP grafiği

Yükseliş senaryosu olası görünse de, yalnızca 0,338 doların üzerinde belirleyici bir kapanıştan sonra onaylanacak. Bununla birlikte, bu noktada reddedilme veya yukarıda sürdürülememe, muhtemelen bir düşüşe yol açacaktır.

0,338 doların kırılmasının ardından 0,295 dolarlık bir kırılma, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve 0,252 dolardan son düşüşe %15’lik bir düşüşü tetikleyecektir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.