CryptoPunk NFT paketi açık arttırmada 17 milyon dolara satıldı
CryptoPunk NFT paketi açık arttırmada 17 milyon dolara satıldı

CryptoPunk NFT paketi açık arttırmada 17 milyon dolara satıldı

CryptoPunk, Ethereum ağında bulunan, değiştirilebilir olmayan tokenlar (NFT’ler), 16.962.500 $ ‘a Christie’s’deki bir açık artırmada satıldı.

CryptoPunks’u yaratan şirket olan Larva Labs, NFT alanındaki öncülerden biridir ve CryptoPunks en çok beğenilen NFT’ler arasındadır. NFT’lerin ne olduğuna dair ayrıntılı bir genel bakış için, buradaki kılavuzumuza bakın; kısa versiyon, bir blok zincirinde bulunan dijital sanat eserleri olmalarıdır. Mülkleri kripto para belirteçleri (madeni paralar) ile paylaşırlar, ancak benzersizdirler ve basıldıktan sonra değiştirilemezler.

Özellikle CryptoPunks, küçük “serserilerin” pikselli dijital portreleridir ve her biri, her birini benzersiz kılan belirli özellik kombinasyonlarına (gözlük, saç kesimi, sakal düşünün) sahiptir.

17 milyon dolar, dokuz pikselleştirilmiş yüz için ödenmesi oldukça yüksek bir fiyat gibi görünse de, en büyük NFT satışı bile değil – Mart ayında, Beeple olarak da bilinen sanatçı Mike Winkelmann, NFT sanat eserini 69 milyon dolardan fazla bir fiyata sattı. açık arttırma.

Larva Labs başlangıçta 2017’de 10.000 CryptoPunk yarattı. Şirket bunların çoğunu dağıttı, ancak bazılarını kendileri için sakladı ve şimdi onları satarak iyi para kazanıyor.

Bu özel CryptoPunk’lar, çoğunlukla nadir oldukları için bu kadar yüksek bir fiyata ulaştı. Şimdiye kadar yalnızca 10.000 CryptoPunks oluşturuldu; her biri benzersizdir, ancak nadiren değişen belirli özellikleri paylaşırlar. Özellikle mavi yüzlü “Alien” CryptoPunk, yalnızca dokuz Alien’den biridir ve onu var olan en nadir CryptoPunk’tan biri yapar. Var olan tüm CryptoPunk’larla ilgili bilgiler Larva Labs web sitesinde bulunabilir.

Christie’s’e gelince, görünen o ki NFT müzayedeleri devam edecek; Emily Ratajkowski tarafından hazırlanan bir NFT için teklifler iki gün içinde başlayacak.

mashable.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.