EngineeringRobo Bitcoin Ağustos Performansı

Bitcoin Ağustos ayında ortalama yüzde 2,77 değer kazandı. En yüksek 12.468 dolara kadar yükselen Bitcoin, en düşük 10,518 doları görürken Ağustos ayını, 11.650 dolar ile kapattı. Ağustos ayının ilk yarısı, Temmuz ay sonunda başlayan yükseliş trendinin devamı niteliğindeydi. Ancak Ağustos ayının ikinci yarısında Bitcoin’de yılın zirve fiyatı görüldükten sonra düşüş trendinin başladığını gördük. Bu içeriğimizde EngineeringRobo Bitcoin Ağustos ayı performansını değerlendirdik.

EngineeringRobo Bitcoin Ağustos ‘un ilk yarısında önemli getirilere imza attı

engineeringrobo bitcoin ağustos

BTC/USDT, Ağustos ayına 12.000 dolar testiyle başladı. Robo araçlarına göre Bitcoin fiyatı, yükselen trendi işaret eden yeşil bulutta ve McGinley Dynamics ortalamasının üzerinde seyrediyordu. Bunun neticesinde 11.335 dolarda çıkan buy1 sinyali ve ardından hacimli yükselişi işaret eden buy3 sinyaliyle robo direnç seviyesine kadar (sarı çizgi) yüzde 6,30’luk bir getiri vardı.

12.000 dolar test edildikten sonra gelen aynı gün gelen sert satış dalgası, Ağustos’un ilk haftası Bitcoin’in 11.200 dolar seviyelerinde taban bulmasıyla sonuçlandı. 11.000 dolara tutunan BTC/USDT, 5 Ağustos tarihi itibarıyla yönünü yeniden yukarı çevirdi.

EngineeringRobo ise takip ettiğimiz stratejiye göre (yeşil bulut, Mcginley üzeri mum kapanışı) 11.300 dolar seviyesinde buy1 ile alış sinyali verdi. Bu trendi buy2 ve Moon sinyali izlerken BTC, bu sefer 11.800 dolara kadar yükseldi. Böylece buy1 sinyaliyle maksimum yüzde 5,3 oranında kazanç fırsatı vardı. BTC fiyat hareketi, çıkış stratejisine göre takip edilseydi. Mcginley altında mum kapanışıyla bu sefer yüzde 3’lük bir getiri söz konusu olacaktı.

11 Ağustos günü ise Bitcoin’de sert bir düşüş görüldü. Sağlam bir stop stratejisine sahip olan EngineeringRobo, 11.700 dolarda düşüş sinyali vermeye başlayarak 11.125 dolara kadar uzanan satışların habercisi oldu. Bu aynı zamanda kaldıraçlı işlem yaparak short pozisyonu alan yatırımcılar için yüzde 5’e yakın bir getiri anlamına geliyordu.

11.100 dolarda dip bulan BTC, bu seviyeden başlayan alışlarla yeni bir trende girdi. Bu yükselişte 11.500 dolar seviyesinde bir miktar duraklayan BTCUSDT, direnç alanını kırınca hızlı yükselecek ve yılın en yüksek fiyatını görecekti. EngineeringRobo ise 11.600 dolarda trendi buy1 ve buy2 sinyalleriyle teyit ederek maksimum yüzde 7 oranında bir kazanca daha işaret etti. Bu sinyal, çıkış stratejisine göre ise yüzde 3,3’luk bir getiriye sahipti.

Ağustos’un ikinci yarısında Bitcoin

EngineeringRobo bitcoin ağustos

İlerleyen günlerde volatil hareketleriyle düşüşe geçen Bitcoin, Ağustos ayı son yukarı hamlesini 28 Ağustos tarihinde gerçekleştirdi. Bir kez daha 11.100 seviyesini test eden Bitcoin yatırımcıları, bu seviyeden artan taleple yeni bir yükseliş trendi başlattı. Bu yükselişi, Buy1 (11.370 dolar), buy2 ve Moon sinyalleriyle teyit eden EngineeringRobo, 12.050 dolarda belirlediği direnç fiyatına göre yüzde 6’lık yeni bir kazanca işaret etti. Sat sinyaline göre takip edildiğinde ise getiri yüzde 3 olarak gözüküyordu.

Özetleyecek olursak, EngineeringRobo Bitcoin Ağustos performansı, toplamda maksimum yüzde 24,6’lık önemli bir getiriyle sonuçlandı. Bitcoin mevcut trendi ise Ağustos’ta sadece yüzde 2 getiriye sahipti. Ayrıca hatırlatmakta fayda var ki EngineeringRobo bünyesinde bulunan Bollinger Band stratejisi, robo destek-direnç, bull-bear gibi farklı araçlarla risk anlayışınıza göre çeşitli stratejiler geliştirebilirsiniz.

Eylül ayına girildiğinde ise 3 saatlik BTC/USDT grafiğinde Robo bulutunun kırmızıya dönmesiyle düşüş trendine girdiğini görüyoruz. Düşüş trendinde de yukarı yönlü atakları robo sinyaliyle takip edebilirsiniz. Ayrıca satış sinyalleriyle de kaldıraçlı piyasalarda short işlemi için uygun giriş yerleri bulabilirsiniz.


EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.

___________________________

Kripto Para Analiz, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Analiz, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

___________________________


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.