engineeringrobo
engineeringrobo

EngineeringRobo: Devasa Bitcoin düşüşünde kimler zarar etmedi? Kimler bu düşüşü fırsata çevirdi?

Kripto para piyasaları, hepimizin bildiği yüksek volatiliteye sahip son derece riskli finansal pazarlar. Özellikle son yıllarda kaldıraçlı sistemler gibi türev ürün ve platformlardaki artış piyasaların riskini daha da artırmış durumda. EngineeringRobo ise kripto paralar gibi riskli piyasalarda rotanızı kaybetmemenize yardımcı olmaya devam ediyor.

Artan risk düzeyine ek olarak, kurumsal yatırımcıların gözlerini kripto para pazarlarına dikmesi de risk katsayısını artıran diğer bir faktör. Kripto pazarında boy göstermeye başlayan kurumsal fonlar, yüksek boyutlu işlemlerden dolayı kimi zaman piyasanın yönünü değiştirebilecek etkilere neden olabiliyor.

Son tarihi kripto para düşüşünü de kurumsal paranın Bitcoin ve altcoin’lere girmesi nedeniyle geleneksel piyasalarla daha entegre olmasına bağlamak yanlış olmaz. Son dönemlerde dünya ekonomisindeki gelişmelere daha anlamlı tepkiler veren kripto paralar, güncel kriz vakalarından olumsuz etkilendi. Piyasayı domine eden Bitcoin yüzde 60’a varan kayıplar görürken altcoin’lerde de benzer kayıplar gördük. Buna bağlı olarak özellikle kaldıraçlı işlemler yapan birçok trader, önemli zararlar yazdı. Peki, bu muazzam düşüş esnasında kimler zarar etmedi hatta short işlem açarak Bitcoin pozisyonlarını büyütenler kimlerdi?

Sorunun cevabı oldukça basit! EngineeringRobo tavsiyelerini takip eden yatırımcılar, bu devasa kripto para düşüşünden etkilenmediler ve hatta sell sinyallerinde işlem açanlar Bitcoin düşüşünden kâr elde ettiler. Aşağıda ilk 4 kripto paranın piyasa henüz yatay seyrederken gelen EngineeringRobo Sell sinyallerini kolaylıkla görebilirsiniz.

ilk 4 kripto para
ilk 4 kripto robo sinyalleri

Günlük grafiklerde incelediğimiz en büyük 4 kripto para için Şubat ayı ortasında EngineeringRobo’nun vermiş olduğu Sell sinyalleri, short işlemleri için ortalama yüzde 60 getiri sağladı. Altcoin’ler için incelediğinizde de benzer Sell sinyallerini görebilirsiniz.

EngineeringRobotlar kısa vadeli işlemlerde de yanınızda

Ayrıca kısa vadeli trade yapan yatırımcılar, başarılı işlemler için EngineeringRobo sinyallerini 3 saatlik grafiklerde de kullanabilir.

3 saatlik grafiklerde başarılı işlemlere imza atan Buy&Sell 1,2 ve 3 sinyalleri, son Bitcoin düşüşünde de kendini kanıtladı.

BTC&USD 3 saatlik grafik
BTC&USD 3 saatlik grafik

Bitcoin, tarihinde kısa sürede meydana gelen en hızlı düşüşlerden birini yaşadı. 3 saatlik BTC/USD grafiğinde görüldüğü gibi bu büyük düşüş öncesi Sell1 sinyali veren EngineeringRobo, böylece bu muazzam düşüşü zamanında yakalamış oldu.

EngineeringRobo güçlü stoploss mekanizması kullanır

Verdiği son satış sinyalleriyle kaldıraçlı işlemlerde ciddi bir kazanım imkânı sunan EngineeringRobo sinyalleri, spot alım-satım işlemlerinde de son derece etkili sonuçlar veriyor. Öyle ki yukarıda görülen Robo sinyalleri, piyasanın düşeceğine işaret ederken bu uyarıları dikkate alan ve kripto paralardan fiat paraya dönen yatırımcılar, büyük kayıplardan kurtulmuş oldu.

EngineeringRobo
EngineeringRobo sinyalleri için önerilen zaman grafikleri

Ayrıca EngineeringRobo sunduğu 9 farklı stratejiyle hem uzun vadeli hem de kısa vadeli yatırımcılara hitap eden bir algoritmaya sahip. EngineeringRobotlarının hangi zaman grafiklerinde daha verimli kullanılabileceğini tablodan inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için EngineeringRobo web sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.


___________________________

Kripto Para Analiz, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Analiz, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

___________________________İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.