Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

  • Ethereum, desteği 2.400 dolardan kırdı ve beklenen kurtarma görevinde 3.000 dolar seviyesine yaklaştı.
  • ETH, potansiyel bir %27 düşüşe işaret eden azalan bir üçgen modeli oluşturuyor.

Ethereum fiyat hareketi Pazartesi ve Salı günleri yükselişe geçti, bu sayede 2.650 dolarlık engel test edildi ancak kırılamadı. Çarşamba günü, geçen haftaki 2.400 dolarlık kilit destek altında Ethereum bir düzeltme yaşadı. Haftanın en düşük seviyesi olan 2.350 dolardan işlem gördü ve boğaların yükseliş trendini sürdürmek için başka bir atış denemesine izin verdi.

Yazım anında, ETH kademeli bir kurtarma eylemi sırasında 2430 dolardan işlem görüyor. Öncü tokenin azalan bir üçgenin sınırları içinde konsolide olduğunu görüyoruz. Bu model olgunlaşırsa, ether büyük ölçüde bir düşüş yaşayabilir ve 2.000 doların altındaki seviyeleri görebilir.

Ethereum başka bir düşüşe mi gidiyor?

Azalan üçgen, teknik analizde bir düşüş formasyonudur ve esas olarak bir devam modeli olarak bir düşüş trendi içinde meydana gelir. Bir çift veya daha fazla nispeten eşit düşük, yatay desteği oluştururken, alt yükseklerle birlikte azalan bir trend çizgisi çizilir.

Azalan üçgen modeli geliştikçe, hacim daralma eğilimi gösterir, ancak yatay eksen kırıldığında hacim büyük ölçüde artar. Hacim, düşüş trendinin teyidi için bir anahtardır. Fiyatın altına düşmesinden sonra hacimde büyük bir düşüş beklenir. Üçgenlerin, gösterildiği gibi en geniş noktalar arasındaki mesafe ölçülerek belirlenen kesin hedeflerine gitmeye hazırlandığını yatırımcıların unutmaması gerekir.

ETH/USD price chart
Kaynak: TradingView ETH/USD

Bu nedenle, eğer azalan üçgen kırılması gerçekleşirse, Ethereum fiyatı 2.000 doların altına düşebilir. Kırılma noktasının altındaki %27’lik bir düşüşün Ether‘in 1.650 dolara düşmesini sebep olacaktır.

Ethereum zaten 2.400 dolar desteğini geri aldı ve boğalar yine diğer tarafta bir kurtarma eylemi üzerinde çalışıyor. Yükseliş trendi azalan trend çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş trendi, yükseliş bacağını 3.000 doların üzerine çıkarmak lehine sabote edecek.

Ethereum için önemli fiyat seviyeleri

Spot oranı: 2.430 $

Trend: Kısa vadeli yükseliş eğilimi

Volatilite: Düşük

Direnç: 50 SMA, 2.650 $

Destek: 2.400 $, 2.100 $ ve 1.750 $

Ethereum (ETH) şu an ne kadar?

Ethereum (ETH)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.