Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021
Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

  • Litecoin fiyatı, 171.27 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesini kırmaya çalışıyor.
  • LTC söz konusu bariyeri kırarsa, %12’lik bir artış ile fiyat 202$ seviyesine gelebilir.
  • İşlemsel veriler, su altı yatırımcılarının bu tırmanışı engelleyebileceğini veya durdurabileceğini gösteriyor.

Litecoin fiyatı, mevcut aralığının orta noktasının altında neredeyse on gün geçirdi. Yazım anında, LTC kritik bir direnç seviyesinde bir darbe alıyor ve daha yükseğe çıkmaya çalışıyor.

Söz konusu tedarik bariyerinin başarılı bir şekilde ihlal edilmesi, muhtemelen bir yükselişi tetikleyecektir.

Litecoin fiyatı zorlu bir seviye ile karşı karşıya

Litecoin fiyatı, 7 Haziran’da 171,27$’da %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düştü ve bunu geri almaya çalışıyor. Ancak, son on gündeki çabaları boşa gitti. Şu anda, LTC 171,27 $ seviyesi ile boğuşuyor bu seviyenin üzerinde belirleyici 4 saatlik bir mum çubuğu yükselişin başladığını işaret edecek.

Böyle bir durumda, Litecoin fiyatı %70.5 Fibonacci geri çekilme seviyesini 193.34 $ olarak etiketlemek için %12 yükselebilir. Bazı durumlarda, altcoin bir sonraki engeli 202,50 dolardan yeniden test edebilir.

Bununla birlikte, LTC 202,50 doların üzerinde kapanmayı başarırsa, 225,11 dolardan yüksek aralığı bile geri alabilir.

LTC/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView LTC/USDT

Bu yükselişi desteklemek, fırsat bölgesindeki 365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu temel endeks, geçen yıl LLTC satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını ölçmek için kullanılır.

Negatif bir değer, kısa vadeli tüccarların LTC varlıklarını sattığını ve uzun vadeli sahiplerin birikmesine izin verdiğini gösterir.

365 günlük MVRV modelinin en son %-14.25’e düştüğü zaman Eylül ortasındaydı ve Litecoin fiyatı takip eden dört ayda kabaca %200 arttı. Bu nedenle, benzer bir şey olursa, LTC’de büyük bir yükseliş olabilir.

LTC 365-day MVRV chart
LTC 365 günlük MVRV grafiği

Öte yandan, IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, su altı yatırımcılarının yığınlar halinde, sayıca fazla ve 300 dolara kadar mevcut olduğunu gösteriyor.

Ortalama 188,39 $ fiyatla 7,09 milyon LTC satın alan 285.000 adres “Out of the Money” durumunda.

Bu nedenle, satın alma baskısında kısa vadeli bir artış, büyük olasılıkla, başa baş almak isteyebilecek bu sahiplerin satış baskısıyla karşı karşıya kalacaktır.

Daha da kötüsü, GIOM, 152.49 $ ‘lık acil destek seviyesinin, yaklaşık 185.000 LTC satın alan yalnızca 16.300 adresi barındırdığını gösteriyor. Bu nedenle fiyatın bu seviyeye gelmesi durumunda bir düşüş yaşayabiliriz.

LTC GIOM chart
LTC GIOM grafiği

Yatırımcıların dikkatli olması ve 171.27 doların üzerinde belirleyici bir kapanış beklemesi gerekiyor. Litecoin fiyatı, 12 Haziran’da belirlenen 154,10$’lık son düşüşün altında daha düşük bir dip oluşturursa, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Böyle bir durumda, LTC, 117,43 dolardan düşük aralığı tekrar ziyaret edebilir.

Litecoin (LTC) şu an ne kadar?

Litecoin (LTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.