Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: 17 Haziran 2021

  • Chiliz fiyatı, 15 Haziran ile 16 Haziran arasında %40 arttı ama şuan düşüş eğilimi gösteriyor.
  • İlk yükselişte olduğu gibi, mevcut ralli de MRI tarafından belirtildiği gibi zirve yaptı.
  • Talep bölgesinde 0,280 ile 0,291 dolar arasında değişen %12’lik bir düzeltme olası görünüyor.

Chiliz fiyatı (CHZ) geçen hafta Avrupa Kupası nedeniyle iki büyük ralli gördü. Bununla birlikte, mevcut yükseliş yerel bir zirveye ulaşmış gibi görünüyor ve potansiyel geri dönüş belirtileri gösteriyor.

Chiliz fiyatı daha yüksek bir dip bekliyor

Euro 2020 turnuvasının başlaması nedeniyle Chiliz fiyatı yaklaşık %55 arttı. Bununla birlikte, bu ralli, CHZ’nin %26’lık bir geri çekilme olan 0.357 dolardan 0.263 dolara düşmesiyle azaldı.

İlginç bir şekilde, bu hareket, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 0,266 dolardan destek buldu; bu, 0,164 ila 0,368 dolar arasında uzanan aralığın orta noktasıdır. Chiliz fiyat piyasa yapısı, bu aralığa ve altcoinin nasıl çok uzun süre 0.266 doların altında kalmadığına bakıldığında güçlü görünüyor.

Bu nedenle, %26’lık geri çekilme, Chiliz fiyatındaki yükselişi yeniden başlatmak zorunda. 13 Haziran’dan 16 Haziran’a kadar CHZ, Coinbase Pro listelemesi nedeniyle kabaca %40 arttı. Bu artış 0,368 dolarda bir zirve oluşturdu.

Şimdi, Momentum Ters Dönme Göstergesi (MRI), 6 saatlik bir grafikte kırmızı bir mum şeklinde bir satış sinyali oluşturarak yükselişin sona erdiğini ve bir geri dönüşün muhtemel olduğunu gösteriyor. Bu teknik oluşum, bir ila dört mum düzeltmesi öngörüyor.

Yatırımcılar, 0,280 ila 0,291 dolar arasında değişen talep bölgesinde %12’lik bir geri çekilme bekleyebilirler.

Belirli koşullarda CHZ, 0.266 dolardan %50 Fibonacci düzeltme seviyesine gidebilir. Son düşüşün 0,263 doların altında belirleyici bir kapanış, eşit bir düşük oluştuğunu gösterirken, bunun altındaki 6 saatlik bir mum çubuğu, düşüşün devam ettiğini gösterecektir. Bu hareket, aynı zamanda, daha düşük bir düşük seviyenin yaratılması nedeniyle trendin yükselişten düşüşe geçtiğini de gösterecektir.

CHZ/USDT 6-hour chart
Kaynak: TradingView CHZ/USDT 6saatlik grafik

Chiliz fiyatı, %12’yi izlemeden önce 0,368 dolardan yüksek aralığın üzerinde 6 saatlik bir mum çubuğu üretirse, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, CHZ, 17 Mayıs’ta oluşturulan 0,391 dolardan %12 yükselerek en düşük seviyeye gelebilir.

Chiliz (CHZ) şu an ne kadar?

Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.