16 Haziran Altcoin Analizi: AVAX
16 Haziran Altcoin Analizi: AVAX

16 Haziran Altcoin Analizi: AVAX

Avax, yıl içindeki önemli yükselişlerden sonra mevcut durumda Ocak ayındaki 10 – 13 dolarlık bant hareketinin hemen üstünde fiyatlanıyor.

Mayıs ayının ikinci yarısı sert düşüş gören AVAX, yaklaşık bir aydır toparlanamıyor. Alıcıların yukarı yönlü atakları 20 dolar seviyesinden gelen satışlarla kesiliyor. Son durumunda düşüş ivmesi devam eden kripto para, kritik bir desteğin eşiğinde bulunuyor.

Günlük AVAX Grafiği

AVAX/USDT Günlük Grafiği
Günlük AVAX/USDT Grafiği

13 dolar seviyesinde bulunan destek hattı, Ocak ayında gelen sert yükseliş trendi öncesi AVAX için önemli bir direnç hattını oluşturmuştu. Bu seviyenin altında bir günlük kapanış, AVAX/USDT paritesinde kayıpların artmasını tetikleyebilir. Bu durum kısa vadede 10 doların yeniden test edilmesine neden olabilir.

Olası bir toparlanma için AVAX’ın ilk olarak bugün 14,75 dolarda konumlanan EMA 8 değeri üzerinde bir gün kapanışı yapması gerekiyor. Bir sonraki direnç seviyesi ise 21 EMA’ya denk gelen 17 dolar seviyesi olabilir.

Ayrıca 20 dolar psikolojik direnci de yükseliş için tetikleyici olabilir. Engineering Robo alış sinyali “early bird” de  20 dolar seviyesi üzerinde yükselişin gelebileceğine işaret ediyor.

Günlük grafiğe baktığımızda ise 23.50 dolardaki 89 günlük EMA değeri ana direnç konumunda. Buna göre Avalanche tokeni 23,5 dolar altında kaldığı sürece satış baskısı fiyatın yükselmesini engelleyebilir.

Son olarak günlük görünümde stokastik RSI, yönünü yukarı çevirmişken bugünkü satışlarla ivme kaybetmek üzere. Bu AVAX’ın toparlanma için bugün 14,75 dolar üzerinde bir gün kapanışı yapmasının önemini bir kez daha vurguluyor.

AVAX şu an ne kadar?

AVAX
Previous 25
Next 25
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)

 


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.