Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021
Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021

XRP Fiyat Analizi: 16 Haziran 2021

  • XRP fiyatı, %8’lik bir düşüşe yol açan bir çift tepe oluşumu yarattı.
  • Bu düşüş trendi, %62 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,821 $’a ulaşana kadar devam edecek gibi görünüyor.
  • Bu bariyerden bir sıçrama, 0,961 dolara %18 boğa rallisi oluşabileceğini gösteriyor.

XRP fiyatı, 14 Haziran’da ikinci zirveyi oluşturdu ve çift tepe oluşumuna işaret etti. Sonuç olarak, Ripple düşmeye başlıyor ve acil bir destek seviyesine doğru ilerliyor.

Tokenden gelen mevcut hareket düşüş eğiliminde görünse de, bu bir ralliye dönüşmesi beklenen küçük bir geri çekilme.

XRP fiyatı kırılmanın eşiğinde

XRP fiyatı, 8 Haziran’da %70.5 Fibonacci geri çekilme seviyesini 0,783 $ olarak etiketledikten sonra %18 ralli yaparak 0,93 $’a yükseldi.

0,831 dolardaki acil destek seviyesi veya 0,821 dolardaki %62 Fibonacci geri çekilme seviyesi muhtemelen bu düşüşü yavaşlatacaktır. Bu noktada, satın alma baskısının yeniden canlanması, XRP fiyatını %18 artırarak 0,969 $’daki direnç bariyerine iten bir boğa rallisini başlatabilir.

Alıcılar bu yükseliş trendine destek olursa, Ripple daha yükseğe çıkabilir ve aralığı 1.103 $ olarak etiketleyebilir. Bu hareket, 0.821 dolardan %33’lük bir yükseliş getirecektir.

XRP/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView

Bu yükselişi destekleyen 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modeli, şu anda -%10,42’de fırsat bölgesinde seyrediyor. Bu temel endeks, geçen ay XRP satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını ölçmek için kullanılır.

Negatif bir değer, kısa vadeli piyasa katılımcılarının satış yaptığını ve uzun vadeli sahipler için birikme fırsatı yarattığını gösterir.

XRP 30-day MVRV chart
XRP 30 günlük MVRV grafiği

Satış riski olmadığını daha da netleştirmek, 100.000 ABD Doları veya daha fazla değerindeki transferleri izleyen balina işlem sayısı metriğidir. Genellikle bu zincir üstü modeldeki bir artış, yerel tepelerle çakışır ve bu da balinaların mallarını boşalttığını gösterir.

XRP fiyatı için büyük işlem sayısı 2 Haziran’da 803’ten 15 Haziran’da 242’ye düştüğünden, satış baskısında ani bir artış olası görünmüyor.

XRP whale transaction count chart
XRP balina işlem sayısı tablosu

Teknik ve zincir açısından bakıldığında, Ripple fiyatı orta vadede yükselişini sürdürüyor. Bununla birlikte, %79 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 0,745 doların altına yakın, belirleyici bir 4 saatlik mum çubuğu, yukarıda açıklanan yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Böyle bir durumda, yatırımcılar Ripple’ın 0,651 dolardan düşük aralığa girmesini bekleyebilirler.

XRP şu an ne kadar?

XRP
Previous 25
Next 25
#CoinPriceMarketcapChange (24H)

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.