Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 18 Mayıs 2021

  • Ethereum, potansiyel olarak büyük bir kırılmaya işaret ederek düşen bir kama modeli oluşturdu.
  • 3.100 $ ‘dan alınan destek, ETH’nin yükseliş trendini besleme becerisi için çok önemli olmaya devam ediyor.
  • MACD’nin düşüş dürtüsü göz ardı edilemez; bu nedenle yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

Ethereum, hafta sonu kırılmasından bu yana 4.000 $ ‘dan 3.100 $’ a kadar sabit kaldı. Son 24 saat içinde fiyat hareketi durgun kaldı, ancak boğalar savunma oynamaya başvurdu ve kayıpların 3.000 $ ‘ın altına inmemesini sağladı.

Yazım anında, Ether, kademeli olarak yükselen bir yükseliş ivmesinin ortasında 3.390 dolardan işlem görüyor. Ama yükselişinin 3.500 $ ile sınırlı olduğu görülüyor. Ayrıca düşüş baskısına dört saatlik grafikte 100 Basit Hareketli Ortalama (SMA) katkıda bulunuyor.

Ethereum, önemli bir teknik yükselişe yaklaşıyor

Dört saatlik grafik, düşen bir kamanın oluşumuna ışık tutuyor. Bu, düşüş trendinin ortasında gelişen yükselen bir formasyondur. Aşağı doğru eğimli iki trend çizgisi, bir dizi düşük yüksek ve düşük dipleri birbirine bağlayarak kama oluşturur.

Trend çizgileri birleşmeden önce bir kırılma bekleniyor. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktıkça boğaların kontrolü ele almaya hazır olduğunu unutmayın. Aynı zamanda düşüş baskısının da azaldığını gösteriyor. Ayrıca, kırılma işlem hacmindeki artışla doğrulanır.

ETH/USD price chart
Kaynak: TradingView ETH/USD

Şimdilik, en düşük direnç yolu iyileşen Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre yukarı doğru görünüyor. Orta çizginin üzerindeki günlük kapanış, yeni ortaya çıkan yükseliş trendine ağırlık katacaktır. Bu arada, 3.500 doları aşan bir kırılma, 4.000 dolara giden yol açıldığında daha fazla alıcıyı piyasaya çekebilir.

Dört saatlik grafikte gösterildiği gibi MACD göstergesinden gelen düşüş sinyalini akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle Ethereum, en azından tamamen resmin dışında değil. Diğer bir deyişle, satış baskısı göz ardı edilemez ve 3.100 $ ‘lık destek her ne pahasına olursa olsun savunulmalıdır.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 3.395 $

Trend: Boğa

Oynaklık: Yüksek

Destek: 3.100 $

Direnç: 3.500 $ ve 4.000 $

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.