Solana analizi

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 19 Mayıs 2021

  • Solana fiyatı 18 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 57.69 $ ‘a ulaştı ve şu anda geri çekiliyor.
  • Piyasa koşullarına bağlı olarak, SOL geri çekilmesi % 17’ye kadar çıkabilir.
  • Muhtemel olmasa da ,% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 39.74 $ ‘dan kırılması, yukarı yönlü anlatımı geçersiz kılabilir.

Solana fiyatı, ani talep engelinde küçük bir geri çekilmeye yol açan yükseliş momentumunun tükendiğini gösteriyor. Geri dönmeden önce SOL’un kritik bir seviyeyi test etmesine izin verecek bu destek alanının ihlal edilmesi ihtimali vardır.

Solana fiyatı yukarı yönlü hareketlerini geçici olarak durduruyor

Solana fiyatı şu anda 53.60 $ ‘dan işlem görüyor, 45.68 $’ dan 51.98 $ ‘a uzanan bir talep bölgesinin hemen üzerinde. Kripto para birimlerinin zayıf piyasa yapısına bakıldığında, SOL’un yeni zirvelere gitmeden önce geri çekilmesi muhtemeldir.

İlginç bir şekilde Momentum Reversal Indicator (MRI), 12 saatlik grafikte sarı bir “aşağı ok” şeklinde uyarılar verdi. Bu teknik oluşum, Solana fiyatındaki daha fazla değerlenmenin 12 saatlik kırmızı bir “bir” mum çubuğuna, bir döngü tepesine neden olabileceğini gösteriyor.

Bu gerçekleşirse, tersine çevirme ayarı bire dört mum çubuğu düzeltmesini öngörür. Bu nedenle, MRI’nin bir satış sinyali sunmasını önleyen kısa vadeli geri çekilme, uzun vadede SOL’ye yardımcı olacaktır.

45,68 ABD Dolarından 51,98 ABD Dolarına uzanan talep bölgesi, alıcıların ilk ilgi alanıdır. Solana fiyatı, mevcut konumundan yaklaşık % 17 uzakta olan 44.13 $ ‘dan % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

Yatırımcılar bu alanda bir tersine dönme bekleyebilir ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 57.69 $ ‘da yeniden test edilmesine yol açabilir. Yükseliş ivmesi devam ederse Solana fiyatı, % 127.2 Fibonacci uzatma seviyesini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.52 $ ‘a etiketlemek için % 17 artabilir.

Aşırı satın alma baskısı altında, SOL yeni zirveler belirleyebilir – 73,81 dolar ve 81,41 dolar.

SOL/USDT 12-hour chart
Kaynak: TradingView SOL/USDT

Muhtemel olmasa da, 39.74 $ ‘lık % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesine bir düşüş, özellikle alıcılar SOL’u kurtarma inancından yoksunsa, yana doğru bir harekete neden olabilir. Böyle bir hareket % 25’lik bir düşüşü temsil eder, ancak yukarıda ayrıntıları verilen yükseliş tezine zarar vermez.

Bununla birlikte, % 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 35.34 $ ‘dan kırılması, iyimser görünümü geçersiz kılar ve % 15’lik bir çöküşü 29.89 $’ a tetikler.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.