Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesi Tesla'ya BTC karının neredeyse %100'üne mal oluyor
Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesi Tesla'ya BTC karının neredeyse %100'üne mal oluyor

Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesi Tesla’ya BTC karının neredeyse %100’üne mal oluyor

Bitcoin (BTC), 19 Mayıs’ta düşüş hissinin fiyat yönünü belirlemeye devam etmesiyle 40.000 $ ‘ın altına düştü ve kripto para piyasası 350 milyar $ değer kaybetti.

BTC / USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC / USD 15 haftanın en düşük seviyesini gördü

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, BTC / USD’yi, daha yüksek sıçramadan önce 38.500 $’ın en düşük seviyelerine koyarken izledi.

Bir haftalık art arda düşüşlerin ardından gelen Çarşamba günündeki düşüş, Bitcoin’i Şubat başından bu yana en düşük seviyesine ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinin %40 altına düşürdü.

Popüler trader Scott Melker, Twitter takipçilerine piyasa gazileri arasındaki sakin havayı karakterize eden bir gönderide, “Bitcoin yeni düşüşler koyuyor, muhtemelen daha kısa sürede satın al” dedi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, verilere daha yakın olanlar hafta boyunca düşüşten başka bir şey değildi ve 40.000 $’ın altındaki bir BTC fiyatı bile morallerini azaltamadı.

Analist Lex Moskovski, yazı yazarken “16.835 Bitcoin son 10 dakikada borsalardan çekildi” dedi.

“Birisi korkuyu satın alıyor.”

Bitcoin borsası para çekme hacim tablosu. Kaynak: Lex Moskovski / Twitter

Tesla Bitcoin servetini uçurdu

Diğer yerlerde, dikkatler Tesla ve CEO’su Elon Musk’ta kaldı. Son günlerdeki dalgalanmanın suçunu üstlendikten sonra Musk, sözleriyle kendisine ve şirketine diğerlerinden daha fazla mal olduğuna inandı.

40.000 $ ‘ın altındaki getirisi ile BTC, Çarşamba günü Tesla’nın 1.5 milyar $ satın aldığı fiyatla neredeyse aynı fiyattan işlem gördü.

Duyuru, olası bir işlem gerçekleştikten birkaç hafta sonra 8 Şubat’ta geldi. Bununla birlikte, bir noktada elektrikli otomobil üreten tüm geçmişinden daha fazlasını toplayan BTC’den elde ettiği kar buharlaştı.

Stoktan akışa model yaratıcısı PlanB, “Tesla’nın bitcoin duyurusunu yaptığı 8 Şubat’ta 39K $ ‘lık açılış fiyatına geri döndük,” dedi.

Bitcoin Hazinelerini izleme kaynağına göre, Tesla’nın zulası, yazı yazılırken 1,72 milyar doların biraz üzerindeydi.

PlanB, The Bitcoin Standard’ın yazarı Saifedean Ammous gibi isimlerle birlikte Musk’ın en sesli eleştirmenlerinden biriydi.

Musk, Tesla’nın tahsisatlarından herhangi birini henüz satmadığını doğruladı.

cointelegraph.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.