Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin Fiyat Tahmini: Ayı hesaplaşması BTC’yi 35.000 $ ‘a düşürdü, ancak iyileşme yakın görünüyor

Bitcoin Çarşamba günü tekrar düştü ve kripto piyasasında 500 milyar dolarlık bir satışa neden oldu.

35.000 $ ‘lık destek, BTC’nin düşüş ayağını uzatmasını engelledi.

İyileşme sürüyor ve Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın üzerine çıkması muhtemel.

Bitcoin ayıları Çarşamba günü kas gücü göstermeye devam ederek 40.000 doların altında kayıplara yol açtı. Bellwether kripto para birimi, piyasaya bir miktar istikrar gelmeden önce 35.000 $ ‘a düştü.

Kayıplar Bitcoin’e özgü değildi, ancak çoğu kripto varlığını etkiledi. Ethereum, Dogecoin, Binance Coin, Polkadot ve Bitcoin Cash gibi altcoinlerin başını çektiği kripto para piyasasında 500 milyar dolardan fazlası silindi.

Bitcoin’in kısa vadeli görünümü yükselişe geçti

Yazım sırasında, Bitcoin marjinal olarak 39.300 doların üzerinde işlem görüyor. Bu fiyat hareketi, 35.000 $ ‘dan övgüye değer bir iyileşmeyi takip ediyor. Boğalar şu anda 40.000 $ ‘ın üzerinde işlem yapmayı ve belki de 42.000 $’ ı geçmeyi hedefliyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) gibi kısa vadeli teknik göstergeler canlı yükseliş sinyallerine sahiptir. İlki aşırı satım alanlarından geri döndü ve hızla orta hatta doğru ilerliyor. Bu, yatırımcıların daha yüksek seviyelere uzanarak iyileşme üzerine bahis oynamasıyla satın alma faaliyetlerinin hakim olduğunu gösteriyor.

MACD ayrıca, -2.500’de kurulan destekle desteklenen bir yükseliş dürtüsüne sahip. Ayrıca, bu gösterge bir varlığın eğilimini takip eder ve momentumunu ölçer. Sinyal çizgisinin üzerinden geçen MACD çizgisi (mavi) boğanın piyasadaki varlığını pekiştirecektir. Benzer şekilde, ortalama çizginin (mavi) üzerindeki hareket, yükseliş kampı ivmeyi sağlamlaştırırken Bitcoin’i 50.000 dolara fırlatır.

BTC/USD price chart
BTC / USD dört saatlik grafik

İyileşme devam etse de Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın üzerinde bir kırılmayı onaylaması gerekiyor. Çoğu yatırımcı, bir boğa tuzağına düşmekten korkarak toparlanmaya şüpheyle yaklaşıyor. 42.000 doları aşan fiyat hareketi, dikkatin destek aramaktan 50.000 dolara çekiş kazanmaya doğru kaymasını sağlayacaktır.

Bitcoin gün içi seviyeleri

  • Spot ücret: 39.300 $
  • Trend: Boğa
  • Volatilite: Genişleyen
  • Destek: 38.000 Dolar ve 35.000 Doları
  • Direnç: 42.000 Dolar ve 46.000 Dolar

coingape.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.