Kripto Likidasyonları 24 Saatte 2,4 Milyar Dolara Ulaştı
Kripto Likidasyonları 24 Saatte 2,4 Milyar Dolara Ulaştı

Kripto Likidasyonları 24 Saatte 2,4 Milyar Dolara Ulaştı

Kripto para piyasaları ve likidasyonlar altüst oluyor, türev borsalardaki aşırı kaldıraç yatırımcılar için birikiyor.

ByBit’in verilerine göre, son 24 saatte toplam 2,38 milyar dolarlık tasfiye oldu. Bu toplamın yarısından fazlası veya 1,26 milyar dolar, varlık serbest düşüşünü sürdürürken Bitcoin pozisyonlarından geldi.

Bitcoin uzun pozisyon tasfiyeleri için en büyük gün, tüm zamanların en yüksek seviyesinden birkaç gün sonra, 9 milyar doların üzerinde kayıp olan 17 Nisan 2021’di. 22 Nisan ve 12 Mayıs da türev borsalarına göre büyük Bitcoin tasfiye rakamları gördü.

Datamish, son 24 saatte BitMEX’te 34 milyon dolarlık uzun vadeli işlemlerin tasfiye edildiğini ve 417 BTC’nin Bitfinex’te tasfiye edildiğini açıkladı.

Musk saldırısında Bitcoin dökümü

Büyük tasfiye, Bitcoin yanlısı duruşunda tam bir u dönüşü yapmış gibi görünen Elon Musk’ın da dahil olduğu bir kripto sosyal medya çatışmasının arkasındaki artan satış baskısından kaynaklanıyor.

Milyarder girişimci, son zamanlarda Dogecoin piyasalarını bariz bir şekilde pompalaması ve son zamanlarda daha fazla suçlamanın ardından “all-in on DOGE” iddiasıyla ilgili artan eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Ari Paul gibi kripto uzmanları ve yatırım uzmanları, üstü kapalı piyasa manipülasyonuna itiraz ettiler:

“Göreyim seni. Paranız ile istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Çoğumuz, yeni perakende yatırımcıları yanıltmanıza itiraz ediyoruz. “

Basın anında BTC 44.400 $ ‘dan işlem görüyordu – dün aynı zamanda fiyatından% 10 düşüş.

Kripto piyasası kanaması

Piyasanın geri kalanı her zamanki gibi takip etti. Birçok büyük hacimli kripto para, gün içinde çift haneli yüzdelerini kaybetti. Ethereum, 3,400 $ ‘a düşerek neredeyse %12 kaybederken Binance Coin (BNB) %10 düştü ve 525 $’ a düştü.

XRP, Polkadot, Bitcoin Cash, Litecoin, Uniswap, Chainlink ve Stellar, panik satışı hızlandıkça çift haneli kayıplara maruz kaldı.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, 24 saatten daha kısa bir sürede 300 milyar dolarlık bir düşüşle, baskı anında 2 trilyon dolara geriledi. Bu, 26 Nisan’dan bu yana en düşük piyasa değeri ve daha fazla kayıpların 2021 boğa piyasasının sonunu getirebileceğine dair giderek artan korkular var.

beincrypto.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.