Monero (XMR), MATIC, VeChain (VET) Fiyat Analizi: 12 Haziran 2021
Monero (XMR), MATIC, VeChain (VET) Fiyat Analizi: 12 Haziran 2021

Monero (XMR), MATIC, VeChain (VET) Fiyat Analizi: 12 Haziran 2021

Bitcoin, grafiklerdeki konumunu korumakta nispeten başarılı olmasına rağmen, küresel kripto para piyasası son zamanlarda bir miktar satış gördü. Ne yazık ki, son 24 saatte BTC’nin 35.000 dolara geri çekilmesi daha keskin bir satışı tetikledi. Monero, MATIC ve VeChain gibi tokenler ek kayıplara karşı savunmasız kaldı.

Monero [XMR]

Kaynak: XMR/USD, TradingView

Monero’nun 12 saatlik grafiğine bir bakış, fiyatın 292 dolarlık direncin ve 200-SMA’nın (yeşil) üzerinde bir kırılma reddedildikten sonra, son dört seansın kırmızı mum çubuklarıyla sonuçlandığını gösterdi. 240 dolarlık desteğin altında bir kapanış, XMR’nin daha fazla zarara maruz kaldığı anlamına geliyor.

XMR, Haziran ayının ilk haftasında 315 dolarda bir zirve oluşturduğundan, satıcılar çoğunlukla piyasayı kontrol ettiğinden, RSI’nin düşüş trendi XMR’nin fiyat hareketini doğruladı. MACD çizgisi, hızlı hareket eden çizginin altındaydı ve RSI’nin düşüş duruşunu destekledi. İleriye dönük olarak, boğalar 174-208 $ talep bölgesinde gelen kayıpları azaltmayı umuyor.

MATIC

Kaynak: MATIC/USD, TradingView

MATIC’in düşüş eğilimi içindeki hareketi – alçalan bir üçgen – bugünün çöküşünden önce bazı uyarı işaretleri verdi. Bu nedenle, MATIC boğalarının alt trend çizgisini satıcılara devretmesi sürpriz olmadı. MATIC’in 1 dolara doğru düşüşü arasında yalnızca birkaç zayıf destek hattı bulunduğundan, bir kırılma %10’luk kayıpları temsil etti ve uzun süreli bir satış olası görünüyordu.

Son birkaç gündür Müthiş Osilatörde düşüş momentumu yükseliyordu. RSI’ın bir geri dönüşü garanti eden aşırı satım doğası tarafından bir miktar rahatlama sağlandı. Bu, MATIC’in mevcut fiyatında bir miktar destek bulması anlamına geliyordu, ancak satış baskısı, bir sıfırlamadan sonra kripto para birimini muhtemelen daha düşük seviyelere sürükleyecektir.

VeChain [VET]

Kaynak: VET/USD, TradingView

Son 24 saatte %3’lük kayıplara rağmen, VeChain’in aşağı kanalı 4 saatlik grafiğinde bozulmadan kaldı. Aslında, fiyat 0,092 dolardan çok önemli bir destek alanına yaklaştı ve bir düşüş, %20’lik bir geri çekilmeyi tetikleyebilir. Bununla birlikte, MATIC’de olduğu gibi, VET’in RSI’sı da alt bölgede işlem gördüğü için bir geri dönüş önerdi.

Boğalar bir kırılmadan 0,092 doları korumayı başarırsa, VET muhtemelen 0.118 doların üzerinde küçük bir kırılma şansıyla kendi modeli içinde salınır. Modelin üst trend çizgisi ve 0.118 $, yukarıda belirtilen alanların üzerinde bir hareket olması durumunda satıştan alıma geçecek bir seviye olan Süper Trend Göstergesi tarafından daha da vurgulandı.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.